Niedziela w królestwie malinowym

2013-07-23

Malina przybierała różne oblicza podczas II Pikniku Malinowego w Zagrodach, który odbył się 21 lipca 2013 r. w Zagrodach. Imprezie towarzyszyły gry i zabawy z maliną ? w tle?, konkursy wiedzy na temat malin oraz konkurs kulinarny na najsmaczniejsze ciasto i napój malinowy.

Piknik rozpoczął się występem młodych, uzdolnionych mieszkańców gminy Goraj: Karoliny Łazur, Mateusza Łazura i Izabeli Więcław, którzy solo wykonali piosenki przygotowane pod okiem Diany Adamskiej, instruktora GOK. Na akordeonie przygrywali bracia: Eryk i Sebastian Urbaś. Na scenie prezentowali się również: muzycy z Kapeli Podwórkowej Wygibusy z Biłgoraja, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Big band z Biłgoraja, zespół śpiewaczy Zaburzanki oraz zespół, który został utworzony przy stowarzyszeniu Zagrodzanie. Gminna Orkiestra Dęta również zaprezentowała krótki koncert. Nagłośnienie i zabawę taneczną wieczorem zapewniła grupa Sonic wraz z zespołem Roxait. Na pikniku nie mogło zabraknąć konkursów, zabaw i gier dla wszystkich grup wiekowych. Większość z nich była powiązana tematycznie z malinami np.: jedzenie malin z bitą śmietaną na czas, łowienie malin w kisielu, rzucanie malin do gumofilca czy też konkurs wiedzy o malinie. Uczestnicy imprezy mogli wziąć również udział w konkursie wiedzy o Zagrodach, konkursie na ciasto malinowe oraz konkursie na Miss i Mistera Malin. Jego zwycięzcami zostali Anna Łupina i Andrzej Nowak.

II Zagrodzki Piknik Malinowy był współfinansowany przez Gminę Goraj w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dobór kultury i dziedzictwa narodowego.

Organizatorem imprezy było: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ?Zagrodzanie? przy współpracy UG Goraj, GOK Goraj, Nieformalna Grupa Cebularze, OSP Zagrody pod honorowym patronatem Wójta Gminy Goraj.