Śpiewali Królowej Anielskiej

Tradycyjnie, w październiku, chóry Ziemi Biłgorajskiej spotkały się w Goraju, na Koncercie pn. „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”. Chóry zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w kościele pw. Św. Bartłomieja.

16 października w gorajskim kościele rozbrzmiały głosy z siedmiu chórów. Piękny śpiew można było usłyszeć tuż po mszy św.o 11.30. W koncercie wystąpiły takie chóry jak:  Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo”, Chór Parafii pw. Św. Jana Nepomucena i Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, Kameralny Chór Parafii pw. Św. Jerzego w Biłgoraju, Chór „Cordis” Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju, Chór „Cantate Deo” Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Chór Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym oraz Chór Parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Goraju. Każdy z chórów wykonał trzy utwory o tematyce maryjnej, na zakończenie wszystkie chóry zaśpiewały wspólnie trzy pieśni. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: bilgorajska.pl, bilgoraj.com,pl, Niedziela, Katolickie Radio Zamość. Koncertowi patronował również Wójt Gminy Goraj oraz Proboszcz Parafii Goraj. Organizatorami byli: Chór Parafii pw. Św. Bartłomieja w Goraju oraz Gminny Ośrodek Kultury w Goraju.