Nowe projekty GOK

Pierwszy z nich to „Muzyka! Roztoczańskie kluby tańca” z Programu „Kultura –Interwencje” Narodowego Centrum Kultury. Projekt zakłada cykl 3 imprez muzycznych w peryferyjnych miejscowościach na terenie gminy Goraj, opartych o lokalne dziedzictwo muzyczne. Cykl obejmuje trzy koncerty muzyki tradycyjnej nawiązujące do formuły „wiejskich klubów tańca” oraz konkurs śpiewaczy na wykonanie pieśni z lokalnej tradycji podczas jednego z koncertów. W ramach projektu, przed koncertami, odbędzie się seria nieformalnych spotkań z muzykami okolic Goraja, Frampola, Turobina i Radecznicy. Spotkania będą miały na celu poznanie repertuaru, stylu gry i próby zachęcenia do praktyki muzycznej. Projekt realizowany jest wspólnie z Towarzystwem dla Natury i Człowieka z Lublina. Na realizację zadania pozyskaliśmy 12 tys. zł, wkład własny 4 tys. zł. Czas realizacji: do 20.11.2017

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 217”.

Drugi projekt, na który otrzymaliśmy dofinansowanie to „Kiedy Goraj był Ładą- czyli gorajscy Słowianie w obrazkach”. Realizatorem zadania jest Nieformalna Grupa „Aaricia”. W ramach projektu zostanie wykonany kalendarz stylizowany na 2018 rok pn. „Mity i legendy słowiańskie”. Wcześniej zostanie zorganizowany casting do kalendarza. Oprócz tego zaplanowano warsztaty plastyczne dla młodzieży. Efektem warsztatów będzie mural o tematyce słowiańskiej. Grupa młodzieży pracującej przy muralu odwiedzi Gród Słowiański z Wólce Bieleckiej.  Głównym celem projektu jest edukacja młodzieży w zakresie mitologii słowiańskiej oraz promocja wolontariatu. Założeniem jest również poznawanie tożsamości kulturowej oraz historii Goraja od najwcześniejszych wydarzeń na terenach gorajskich. Na realizację projektu pozyskaliśmy 5900 zł, wkład własny: 1000 zł, sponsorzy 700 zł. Projekt „dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i  partnerów Gminę Biłgoraj oraz Miasto Gmina Biłgoraj”. Czas realizacji: do 12.12.2017 r.