Główna Ogłoszenia Ważne Gorajskie Kolędowanie po raz trzeci

Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości 
 

Gorajskie Kolędowanie po raz trzeci

Email Drukuj PDF

Na scenie gwar, za sceną gwar, na widowni tłum ludzi. Pełni energii i w nastroju bożonarodzeniowym wystąpili uczestnicy III Gorajskiego Kolędowania, który odbył się 30 stycznia 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury.

Na scenie GOK-u w Goraju pojawiły grupy kolędnicze niemalże w każdym przedziale wiekowym. Nie zabrakło ani dzieci, ani młodzieży, ani dorosłych. Dużo pozytywnych emocji wywołał występ najmłodszych uczestników: przedszkolaków, które zaprezentowały się w przedstawieniu "Kolędnicy". Stare, nieco zapomniane, ale wciąż piękne kolędy przypomniały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Zastawia oraz Zagród i zespołu śpiewaczego "Hosznianki". We współczesnym repertuarze pokazał się chór Bel Canto działający przy Gok-u. Natomiast Jasełka można było zobaczyć w wykonaniu dzieci i młodzieży ze świetlicy środowiskowej PCK oraz uczniów z Gimnazjum Publicznego z Goraja. W międzyczasie przegląd urozmaicały świątecznymi piosenkami: Maria Duma, Izabela Więcław i Małgorzata Kawalec - dziewczęta z dziecięcego zespołu wokalnego działającego przy GOK.

W III "Gorajskim Kolędowaniu" czyli Gminnym Przeglądzie Form Artystycznych o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej, wystąpiło łącznie 8 grup:

  1. Grupa ze świetlicy środowiskowej PCK z Jasełkami - przygotowana przez Andrzeja Szarlipa - kierownika świetlicy
  2. Przedszkolacy z Przedszkola Niepublicznego w Goraju z przedstawieniem "Kolędnicy"- przygotowani przez Ewę Skiba
  3. KGW z Zastawia
  4. Chór Bel Canto (grupa młodsza) - przygotowane przez Dianę Adamską
  5. Zespół śpiewaczy Hosznianki
  6. Chór Bel Canto (grupa starsza) - przygotowane przez Dianę Adamską
  7. KGW Zagrody
  8. Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Goraju z jasełkami "Cud Świętej Nocy" - przygotowani przez Krystynę Dążałowicz i Agnieszkę Wlizło
 

Copyright © 2010 GOK - Goraj,
wyk. Łukasz Bracha