104 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Goraju

2022-11-14

11.11. 2022 r. to dzień, w którym świętowano 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości w Goraju tradycyjnie rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych i delegacji spod budynku GOK pod pomnik na rynku, upamiętniający pomordowanych podczas II wojny światowej. Pod pomnikiem po raz pierwszy dokonano uroczystego podniesienia flagi na maszt. Podniesienia flagi państwowej dokonał poczet flagowy z OSP w Goraju. Pod pamiątkową tablicą złożono wieńce. Po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Goraju, odbyła się część artystyczna poświęcona 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju wystąpili: dzieci i młodzież Zespołu Wokalnego GOK prowadzonego przez Dianę Adamską, chór parafialny Noster, Klub Seniora oraz grupa teatralna Mimesis prowadzona przez Monię Rożek z fragmentem spektaklu „Obudź się, Polsko!”. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, wzruszeń i radosnego świętowania.

Dziecięcy Zespół Wokalny GOK

Magdalena i Wiktoria Kaziród