Festyn Rodzinny

2023-08-21

Festyn Rodzinny w Zastawiu k/ Goraja

Największa impreza w roku na terenie gminy Goraju już za nami. Mimo uciążliwej pogody, w strugach deszczu, frekwencja dopisała, a sam koncert Golec Orkiestra przyciągnął tłumy.

6 sierpnia 2023 r. boisko sportowe w Zastawiu k/Goraja nie tylko przypominało pobojowisko błotne, ale również plac, na którym odbywało się wiele atrakcji.

Przede wszystkim imprezą zawładnęła scena, na której nieprzerwanie trwały występy. Zaczęło się tradycyjnie od Gminnej Orkiestry Dętej z Goraja. Następnie wystąpiły dzieci i młodzież pracujące pod okiem Diany Adamskiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Wśród nich na scenie zaprezentowały się: Julia Dudzic, Zofia Bielak, Michalina Ostrowska, Sylwia Żółw oraz zespół wokalny. Po krótkiej części artystycznej lokalnych występów nastąpiła uroczystość otwarcia obiektu sportowego jakim był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zastawiu. Nie zabrakło podziękowań, przemówień, zwiedzania ośrodka oraz wręczenia nagród. Tej części uroczystości przewodził burmistrz Goraja –Antoni Łukasik. Po części uroczystego otwarcia budynku na scenie pojawiła się dwójka tancerzy: Lena Franczak oraz Michał Dolecki. Następnie zaprezentowały się lokalne artystki: Janina Pydo, Jadwiga Skoczylas, zespół śpiewaczy Hosznianki oraz Stowarzyszenie Kobiet Goraja- Kobieta Aktywna. Po występach lokalnych przyszedł czas na gości. Hit Sanok przypomniał muzykę rozrywkową i biesiadną. Perfekcyjne Przeboje wprowadziły w świat polskiego rocka, Hubson zapraszał w świat hip hopu, a Roxait tradycyjnie w świat disco. Gwiazdą Wieczoru był zespół Golec Orkiestra, który przyciągnął tłumy i bawił publiczność przez prawie dwie godziny.

Poza sceną na publiczność czekało również mnóstwo atrakcji: dmuchańce i animator Waldemar Wywrocki dla dzieci, stoiska kulinarne KGW Zagrody, Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Zagrodzanie” oraz Stowarzyszenia Kobiet Goraja- Kobieta Aktywna , gastronomia oraz stoiska handlowe.

Głównym sponsorem wydarzenia była firma Martifer, która zasponsorowała koncert zespołu Golec Orkiestra oraz technikę estradową Damiana Kubackiego.

Patronat medialny objęli: Tygodnik Zamojski, Radio Lublin, Nowa Gazeta Biłgorajska, Kronika Tygodnia, www. bilgorajska.pl i www.bilgoraj.com.pl

Głównymi organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury w Goraj i Burmistrz Goraja

Na koniec kierujemy moc podziękowań dla wszystkich, którzy pomogli nam zrealizować to wydarzenie, bo za kulisami momentami działo się dużo więcej, niż można to sobie wyobrazić i bywało bardzo gorąco.

Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta Goraja na czele z Burmistrzem Goraja za pomoc przy pracach technicznych i porządkowaniu terenu, i innych pracach wymagających czasu i logistyki oraz cierpliwości i decyzji

Bardzo dziękujemy pracownikom firmy Officer Security na czele z panem Mikołajem, za to że byli skuteczni, niezawodni, za poczucie bezpieczeństwa oraz za ogromną pomoc w organizacji imprezy masowej

W sposób szczególny dziękujemy strażakom ze wszystkich jednostek OSP Gminy Goraj – byli szybcy, sprawni i bardzo pomocni w przygotowaniu placu imprezy

Bardzo dziękujemy policjantom, pracownikom pomocy medycznej, koordynatorowi ds. bezpieczeństwa za czuwanie nad porządkiem

Dziękujemy panu Mariuszowi Sola za dokładne zabezpieczenie terenu barierkami

Dziękujemy Grzesiowi Płecha, który zawsze sprawdza się idealnie w roli konferansjera

Ekipie od technik estradowej bardzo dziękujemy za niezwykłą wyrozumiałość i nagłośnienie z oświetleniem jakiego Goraj jeszcze nigdy nie miał

Małej Magii dziękujemy za zaopatrzenie naszych artystów i techników w pyszne jedzenie

oraz wszystkim, którzy włożyli swoją cegiełkę by ten festyn, mimo wielu trudności, odbył się.

A na samym końcu osobiście dziękuję mojemu Dream Team czyli ekipie z Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju i Gminnej Bibliotece Publicznej w Goraju