Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Wieczór poezji papieskiej w Goraju

2011-11-07

Przy blasku świeć, w kameralnym gronie, mieszkańcy gminy Goraj przygotowali Wieczór Poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II. 16 października w Gminnym Ośrodku Kultury cytowano papieża – Polaka, przytaczano historie z jego życia, recytowano jego poezję oraz śpiewano utwory, które szczególnie sobie upodobał.
„Pan, gdy się przyjmie jest jak kwiat,
Spragniony ciepła słonecznego
Więc przypłyń, o światło z głębin niepojętego dnia
I oprzyj się na mym brzegu”
(Pieśń o Bogu ukrytym)

Wieczór poezji papieskiej w GorajuWieczór poezji papieskiej w Goraju

To jeden z fragmentów poezji, cytowany podczas wieczoru. W klimat poetycko – literacki wprowadzili mieszkańcy gminy Goraj: Jan Zapora, Andrzej Smagała, Malwina Frąckowska, Karolina Kowal i Bolesław Oleszek, przygotowani przez instruktora GOK – Henrykę Widz. Oprawę muzyczną, która była dopełnieniem nastroju, przygotowała Diana Adamska z zespołami: Chórem Bel Canto oraz Dziecięcym Zespołem Wokalnym. Scenariusz do przedstawienia był udziałem ks. Krzysztofa Hawro. W między czasie uczestnicy Wieczoru mogli obejrzeć pokaz multimedialny, który opowiadał o życiu Karola Wojtyły. Na koniec spotkania wszyscy biorący udział w przedstawieniu i siedzący na widowni wzięli się za ręce i wspólnie odśpiewali „Abba Ojcze” oraz ulubioną pieśń Jana Pawła II: „Barkę”.
„Wiec w tej ciszy ukryty ja – liść,
oswobodzony od wiatru,
już się nie troskam o żaden z upadających dni,
gdy wiem, ze wszystkie upadną.”
(Miłość mi wszystko wyjaśniła?)
Organizatorzy Spotkania dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz rodziny Kiełbasów z Goraja.

 

http://gok-goraj.pl/images/phocagallery/martam/wydarzenia/wieczor-poezji-papieskiej/thumbs/phoca_thumb_l_dsc_4789.jpg

Ostatnio dodane