Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

X muza inspiracją

2016-11-28

Kalendarz stylizowany z mieszkańcami gminy Goraj i okolic to projekt oryginalny i wyjątkowy na skalę regionu. Po raz piąty grupa zapaleńców wolontarystycznie pracowała przy kalendarzu. Tym razem motywem przewodnim były filmy.

Kalendarz został stworzony przez grupę kobiet: Nieformalną Grupę ?Aarricia?, która swoja nazwę zaczerpnęła od imienia żony Thorgala ? bohatera kultowego komiksu. Te w/w kobiety to: Monika Misa, Magdalena Mękal, Jadwiga Widz, Urszula Widz, Marta Bracha i Marta Miszczak. Nad kalendarzem pracowano od początku czerwca do listopada 2016 r. Na realizację kalendarza grupa pozyskała 5 tys. zł  ze środków Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Projekt nosi nazwę ?GorajMovie?, a tytuł kalendarza to? Filmy, o których trudno zapomnieć?. Na każdy miesiąc zostało przygotowane zdjęcie nawiązujące do filmu polskiego lub zagranicznego. I tak w styczniu: prezentuje się Patrycja Gąbka jako Audrey Hepburn z filmu ?Śniadanie u Tiffany?ego? ? scena na oknie, podczas której śpiewa słynną piosenkę ?Moon River?. W lutym jako Scarlett O?Hara i Rhett Butler wystąpił Jacek Kwapisz i Joanna Mękal. Marzec to fragment z filmu ?Pulp fiction? .Rolę Umy Thurman odgrywa Ewelina Bucior. Kwiecień to miesiąc Karoliny Malec, która prezentuje rolę Elizabeth Taylor z filmu ?Kleopatra?. W maju kadr z filmu ?Trędowata? przedstawia Agnieszka Habza i Robert Borsuk. Czerwiec to ?Piraci z Karaibów?, a w rolę Johnego Deepa wcieliła się wyjątkowo kobieta: Monika Misa. Lipiec to miesiąc z filmem ?Chłopi?, w którym to w rolę Jagny i Antka Boryny wcieli się: Katarzyna Chorębała i Tomasz Pąk. W sierpniu jako ?Janosik? wystąpił Marcin Jamroży. We wrześniu Michał Górsk i Diana Rtemi odgrywają Robin Hooda i Lady Marion. W październiku jako Deanerys Targaryen z ?Gry o o tron? wystąpiła Dagmara Kowalik?. W listopadzie małżeństwo: Piotr i Marta Dolińscy zaprezentowali kadr z filmu ?Casablanka?. Natomiast w grudniu do filmu ?Wielki Gatsby? swojego wizerunku użyczyła Joanna Bańka.

Jak co roku na powstanie kalendarza przeznaczono wiele ubrań  i rekwizytów, powstało mnóstwo zdjęć, poświęcono dużo godzin spędzonych na przygotowaniu modeli: uczesanie, umalowanie, ubranie itd. Ale przede wszystkim to zużyto mnóstwo dobrego nastroju, szczerego śmiechu, pozytywnej energii i wspaniałych wrażeń.

Retusz zdjęć wykonała Justyna Grygiel z Krasnegostawu.

Patroni medialni: portale: bilgoraj.com.pl i bolgorajska.pl oraz Biłgorajska Telewizja Kablowa.

Wkrótce zdjęcia niepublikowane w kalendarzu

Ostatnio dodane