Tydzień pełen wyjazdów i konkursów

Od 31 maja 2022 do 4 czerwca 2022 podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju ma pięciu wyjazdach odwiedzili cztery różne miejsca, w których wystąpili na różnych konkursach i jednym gościnnym występie.

31 maja w Zamościu odbyła się 12 edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu. Gorajski GOK reprezentowały wokalistki: Sylwia Żółw i Michalina Ostrowska.

1 czerwca grupa teatralna „Maska” z GOk-u w Goraju gościnne wystąpiła podczas Dnia Dziecka we Frampolu organizowanego przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu. Gorajska grupa pod opieką Moniki Rożek zaprezentowała spektakl: ”Królewny- czyli inny punkt widzenia”.

Przez dwa dni: 2 i 3 czerwca 2022 r., wokalistki GOK uczestniczyły, w pięknym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczebrzeszynie, w XXIV Festiwalu Piosenki „Rozśpiewany Chrząszcz”. Podopieczne GOK-u w Goraju wystąpiły w trzech kategoriach wiekowych. W II kategorii wystąpiła młodsza grupa Zespołu Wokalnego oraz solistki: Zofia Bielak, Amelia Dolińska, Natasza Sowa i Michalina Ostrowska. W III kategorii wystąpiła grupa starsza Zespołu Wokalnego, a w czwartej kategorii: Sylwia Żółw. Ze Szczebrzeszyna z nagrodą wyjechała Sylwia Żółw, która zajęła II miejsce w swojej kategorii, tym samym zdobyła Srebrnego Chrząszcza.

4 czerwca 2022 r. Gabriela Duma wystąpiła podczas XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Anny Jantar ”Tyle słońca w całym mieście” w Głownie w Miejskim Ośrodku Kultury. Wcześniej Gabriela przeszła eliminacje na podstawie przesłanych nagrań. Do wszystkich występów muzycznych przygotowała Diana Adamska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, bo już sam udział jest  ogromnym wyróżnieniem i drogą do zdobywania doświadczenia;)