Bardziej żartem niż serio

2016-03-22

Bardziej żartem niż serio

21 marca 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej miało miejsce się spotkanie autorskie  z lokalnym poetą: Feliksem Kuną z Woli Radzięckiej.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki  działającego przy gorajskiej bibliotece z okazji ?Światowego Dnia Poezji. Pan Feliks Kuna pod koniec 2015 roku wydał swój pierwszy tomik poezji pn. ?Bardziej żartem niż serio czyli wierszowany świat Feliksa?. Na spotkaniu opowiadał o swojej twórczości, inspiracjach oraz prezentował wiersze, które znalazły się w wydawnictwie oraz takie, które nie zostały jeszcze opublikowane. Prywatnie pan Feliks jest emerytowanym nauczycielem . Pierwsze próby pisania wierszy podejmował w szkole średniej. Szczególnym impulsem do pisania stały się dla niego coroczne spotkania ?wierszokletów? u Wiesława Zieńczuka ?Mniszka? w Tyszowcach. Kilka jego wierszy zostało wydrukowanych przez Nową Gazetę Biłgorajską. Jego ulubioną forma pisania są fraszki, satyry, limeryki, czyli wszystko to co ma zabawny podtekst i czytelnika wprawia w dobry humor i jednocześnie refleksję. Pomysły czerpie z absurdów życiowych lub wydarzeń i uroczystości. A oto jeden z nich:

?Panis et circenes

Panis et circenes- igrzyska i chleba!

A ja głośno wołam o pomstę do nieba

Gdy bieda aż jęczy w domach i opłotkach

Ciężko jest bawić dziś w myszka i kotka

Gdy ludziom brak pracy- niech mają igrzyska

Rząd naiwnym ludziom wciąż ciemnotę wciska

Marnuje miliony na różne festyny

A nie ma na pomoc dla polskiej rodziny

Gdy wicher i powódź  swoje żniwo zbiera

Tak prędka jest pomoc, że bierze cholera

Niech się ludzie bawią, gdy tonie ?Titanic?

Niech głusza sumienie przez obłędny taniec