Baśniowy Początek Lata

2022-06-20

Podczas Baśniowego Początku Lata w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju, 19 czerwca 2022 r.,  nie zabrakło pięknych tańców, zachwycającej muzyk i baśni, która przeniosła widzów w świat Calineczki.

Pierwszą częścią wydarzenia był blok muzyczno -taneczny. Podczas tej część wystąpiły gościnnie grupy taneczne TWIST ( Mini TWIST I, Mini TWIST II, Młodzieżowa Grupa Tańca TWIST i solistki: Gabrysia Grabowska, Weronika Wach, Aleksandra Zaremba, Aleksandra Ogorzałek, Martyna Marek) z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu. Grupy te są prowadzone przez panią dyrektor Annę OleszczakKarp Dzieci i młodzież przez taniec wprowadziły w baśniowy nastrój publiczność. Tańce były przeplatane występami uzdolnionych muzycznie podopiecznych Diany Adamskiej. Był to zespoły i solistki pracujące przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Wśród solistek wystąpiły: Zofia Bielak, Michalina Ostrowska, Amelia Dolińska, Julia Dudzic, Sylwia Żółw, Oliwia Ostrowska. W duecie zaśpiewały: Julia Dudzic i Natasza Sowa. A w zespole zaśpiewała grupa młodsza i starsza. Wszystkie dziewczęta zachwycały głosami i urzekającymi piosenkami.

W drugiej części wydarzenia odbyła się premiera spektaklu „CAlinka” w wykonaniu grup teatralnych GOK Goraj prowadzonych przez Monikę Rożek. Wielu młodych aktorów miało swój debiut na scenie. Zarówno starsi, jak i młodsi zaskarbili sobie serca publiczności W rolach głównych czyli CAlinek wystąpiły: Marcelina Kalinowska, Nina Paszko i Julia Dolińska.w pozostałych rolach: babcia/zielarka;Ewa Gadzińska, Mama- Barbara Sowa, Ropucha: Jagoda Habza, Ropuś: Wiktoria Żółw, Motyl: Katarzyna Siek, Rybki: Jagoda Smagała, Mateusz Smagała, Franciszek Bracha, Chrabąszcze: Natasza Sowa, Dagmara Małek, Patrycja Żółw, Kwiatki: Kalina Widz, Kornelia Koszałka, Helena Kiełbasa, Myszka: Amelia Dolińska, Kret: Karolina Potocka, Jaskółka: Hanna Kiełbasa, Głosów użyczyli: Sylwia Żółw i Michał Misa:)