Bliżej nieba

2011-10-13

Tak mogli się poczuć uczestnicy Koncertu Pieśni Maryjnej „Królowej Anielskiej Śpiewajmy” , jaki odbył się 25 września 2011 roku w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Goraju. Ucztę dla ducha zapewniło osiem chórów Ziemi Biłgorajskiej.
Muzyka dziurawi niebo – tak mawiał Charles Baudelaire. Muzyka, która rozbrzmiewała w murach kościoła z pewnością „przedzierała się” przez niebo nad Gorajem, gdyż dostarczyła słuchaczom wielu wrażeń estetycznych i religijnych. Na odbiór muzyki miało wpływ również miejsce, akustyka świątyni wzmacniała tylko doznania słuchaczy, a głosy chórzystów brzmiały bardzo donośnie.

Koncert został zrealizowany po 9 latach przerwy, dzięki staraniom chóru parafialnego pod dyrekcją Diany Adamskiej i księdza proboszcza Adama Marka oraz przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju i Wójta Gminy Goraj- Czesława Małyszka. Koncert prowadzili: Paweł Kuraś i Alicja Oleszek.

Królowej Anielskiej ŚpiewajmyKrólowej Anielskiej Śpiewajmy

W koncercie wystąpiły następujące chóry:
Chór Bel Canto z Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju pod dyrekcją Diany Adamskiej
Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej ECHO pod dyrekcją Pawła Stelmacha
Chór parafii pod wezwaniem Św. Jerzego w Biłgoraju pod dyrekcją pana Zbigniewa Bilińskiego
Chór parafii pw. Św. Jana Nepomucena i Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego
Chór CORDIS parafii pod wezwaniem Najświętszej Panny Marii w Biłgoraju pod dyrekcją pana Józefa Wajraka
Chór parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym pod dyrekcją Jerzego Odrzywolskiego
Chór CANTATE DEO parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcją Ireneusza Pietrzniaka
Chór parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła w Goraju pod dyrekcją Diany Adamskiej

Na koniec koncertu wszystkie chóry Ziemi Biłgorajskiej zaśpiewały wspólnie trzy pieśni:
„Chryste króluj”, „O Matko miłościwa”, „Gaude Mater Polonia”

Koncert nie odbyłby się bez udziału takich osób jak:
Ks. Adam Marek – proboszcz parafii w Goraju, dyrekcja i pracownicy GOK-u w Goraju, Wójt Gminy Goraj, rodziny chóru parafialnego, Stowarzyszenie Kobiet Goraja „Kobieta Aktywna”, Stowarzyszenie „Wczoraj- Dziś- Jutro”, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Zagrodzanie”, Nieformalna Grupa „Cebularze”, strażacy z OSP Goraj.

Sponsorami imprezy byli:
Tomasz Pecka – „Moto- centrum” w Goraju, Tadeusz i Maria Chachułowie Ewa i Tedusz Sobótkowie – firma „Agropest” w Goraju, Anna i Dariusz Wołoszukowie – Kwiaciarnia w Goraju, Eugeniusz Krasa – Skład Budowlany w Zastawiu, Z.P.H. „Ludwiks” Krzysztof Wiśniewski, Marzena Garbacz- Wąsik- hurtownia, Andrzej Gąbka- Piekarnia Chrzanów, Piekarnia „Bochen” w Goraju, Krzysztof Doliński – firma „Budokomplex”, Piotr Doliński, Danuta i Ryszard Jabłońscy, Dorota i Piotr Mazurek oraz parafianie, którzy składali ofiary do puszki.