CAlinka po raz drugi na scenie GOK-u w Goraju

2023-05-08

Przedstawienie „CAlinka” wystawiono w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju, po raz drugi, 6 maja 2023 roku.

Premierę przedstawienie miało w czerwcu 2022 roku. Udział w nim wzięły dzieci należące do grupy teatralnej działającej przy GOK-u prowadzonej przez Monikę Rożek.

„Calinka” to spektakl oparty na baśni: „Calineczce”. W Gok-owskim przedstawieniu w rolę Calinek wcieliły się aż trzy młode aktorki: Marcelina Kalinowska, Nina Paszko i Julia Dolińska.

Dla młodych aktorów to była niebywała przygoda sceniczna, a dla oglądających przyjemne obcowanie z teatrem młodych.

Podczas przedstawienia szkolne kółko CARITAS z Zespołu Szkół w Goraju zebrało 1175 zł. Zbiórka została zorganizowana dla rodziny Pańko. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom!

Fot. Karol Widz