Dajcie stołka ciosowego…- docenione

2017-04-28

Album ?Dajcie stołka cisowego. Muzyka tradycyjna Roztocza Gorajskiego i  jej wykonawcy? wraz z płytami ?Spod niebieskiej Góry 2. Muzyka Roztocza południowo -wschodniego? oraz ?Zofia Sulikowska z Wojsławic. Portret śpiewaczki? zostały wyróżnione i nagrodzone przez Jury Fonogramu Źródeł 2016  czyli konkursu na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną – ogłaszanego przez Polskie Radio. Jury w składzie: prof. Piotr Dahlig ? etnomuzykolog, Instytut Muzykologii UW; dr Weronika Grozdew- Kołacińska ? etnomuzykolog, Instytut Sztuki PAN, Anna Szewczuk-Czech ? dziennikarka Programu 2 PR; Anna Borucka-Szotkowska ? dziennikarka Programu 2 PR; Magdalena Tejchma ? dziennikarka Programu 2 PR, postanowiło przyznać Nagrodę Specjalną w wysokości 2500 zł Remigiuszowi Mazurowi- Hanajowi za w/w albumy.  Remigiusz Mazur- Hanaj jest współtwórcą leksykonu i płyty ?Dajcie stołka cisowego. Muzyka tradycyjna Roztocza Gorajskiego i jej wykonawcy? wydanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju w 2016 roku w ramach projektu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fonogram Źródeł wybierany jest corocznie; po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów. W zeszłym roku pierwszą przyznano nagrodę Miejskiemu Domowi Kultury w Kolbuszowej.