Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Diabełki 2013

2014-01-02

 

Jak co roku, w Sylwestra, mieszkańcy Goraja i okolic mogli uczestniczyć w widowisku teatralnym na rynku. Jest to ponad 100-letnia tradycja, zwana potocznie ?Diabełkami?, podczas, której strażacy w humorystyczny sposób opowiadają o najważniejszych wydarzeniach mijającego roku.

Widowisko rozpoczęło się po godz.17.00 tańcem z ogniem, w wykonaniu Rafała z Nieformalnej Grupy Cebularze. Następnie Stary Rok wraz z diabłami, aniołami i straszydłami trzy razy objechał gorajski skwerek. W spektaklu wystąpiło 12 miesięcy, które opowiadały o swojej działalności w obecności Ojca ? Starego Roku. Diabły co chwila przerywały im dyskusję, wszystko po to by przedstawić w jak najgorszym świetle Stary Rok. Anioł uspokajał nastroje. Jak zawsze zwieńczeniem widowiska było przybycie Śmierci i walka diabłów i anioła o duszę staruszka. Nowy Rok na zakończenie złożył obietnicę polepszenia warunków bytowych dla całej gminy

?Diabełki? są tradycją kultywowaną przez strażaków z Goraja. W przygotowaniach pomagają im pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. W tym roku wzięła udział w występach Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i Nieformalna Grupa Cebularze.

Ostatnio dodane