Dzieciom na wesoło

2015-06-01

Gminny Ośrodek Kultury w Goraju zapewnił dzieciom z Zespołu Szkół w Goraju cześć artystyczną z okazji Dnia Dziecka. Dla mniejszych dzieci wystąpił Kabaret GIEZ, dla nieco większych kabaret Fifa Rafa z Bełżyc.

Ze śmiechem na ustach rozpoczął się Dzień Dziecka dla gorajskich uczniów. Dzieci z podstawówki bawiły się przy wierszach Tuwima w nowej odsłonie. Kabaret GIEZ przygotował dla nich skecze, nawiązujące do poezji dziecięcej wielkiego poety. Okraszone odpowiednią mimiką i grą aktorską zyskały nowego, przezabawnego wymiaru.

Natomiast  młodzież z gimnazjum mogła zobaczyć skecze w wykonaniu grupy Fifa Rafa, utytułowanego młodego kabaretu, który obecnie zbiera laury na wszystkich większych festiwalach w kraju. Kabareciarze prezentowali również skecze improwizowane.

Red.

Kilka słów o kabaretach:

Kabaret GIEZ:

Grupa kabaretowa  GIEZ z Goraja została utworzona w czerwcu 2010 roku, działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju i prowadzona jest przez Henrykę Widz- instruktora. Grupę tworzą dorośli mieszkańcy gminy Goraj, obecnie są to: Bolesław Oleszek, Barbara Próchno, Małgorzata Duma, Lesław Widz i Ewelina Bojanowska oraz Patryk Widz. Akompaniuje im Marcin Widz. Grupa swój debiut miała podczas II Święta Cebuli w Goraju, występowała również podczas zbiórki dla powodzian. Ma na swoim koncie występ podczas XI i XII Wojewódzkich Spotkań Kabaretowych w Kąkolewnicy 14 listopada 2010 roku, zdobywając drugą nagrodę w 2010 roku i I nagrodę w 2011 roku. Kabaret uświetnia różne imprezy kulturalne na terenie gminy Goraj i powiatu, województwa. W ubiegłym roku można ich było zobaczyć w Żółkiewce, w Obszy, w Tarnogrodzie.  To grupa bardzo żywiołowa i wesoła, również poza sceną.

Fifa Rafa

Kabaret powstał 5 lat temu. W skład kabaretu wchodzą młodzi ludzie, w Goraju prezentowali się: Michała Kwiatkowski i Aleksandra Listoś. Gorajanom kabaret jest szczególnie bliski. 5 lat temu z okazji Dnia Kobiet wystąpili na scenie GOK i był to ich pierwszy występ poza Bełżycami i Kakolewiskiem. Fifa Rafa  Fifa Rafa ma na swoim koncie wiele sukcesów wojewódzkich i krajowych np.: I miejsce Jury (kabaret Limo) i nagroda publiczności – W DECHE – Suszec 2013
I miejsce Jury i nagroda publiczności – KOZIOŁEK – Poznań 2013
I miejsce, nagroda publiczności