Dzień Kobiet "Piękna i naturalna"

2018-03-12

Wyjątkowy dzień, wyjątkowe atrakcje, wyjątkowi ludzie ? tak można podsumować Dzień Kobiet jaki odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju 11 marca 2018 r . ?Piękna i naturalna? ? pod takim hasłem odbywały się warsztaty i spotkania w budynku GOK.

Dzień Kobiet tradycyjnie rozpoczął się od złożenia życzeń oraz wręczenia kwiatów i czekoladek przez przedstawicieli samorządu lokalnego: Sekretarza Gminy Goraja- Zenona Głowalę i Przewodniczącego Rady Gminy- Stanisława Kapicę. Następnie współorganizatorzy wydarzenia z Urodzajni na Średniówce opowiedzieli o sobie, o tym czym się zajmują, o tym jak zdrowo się odżywiać, jak uprawiać rośliny i w jaki sposób naturalnie dbać o ciało i stan ducha. Po prezentacji multimedialnej każda z pań mogła wybrać warsztaty odpowiednie do zainteresowań i predyspozycji. Martyna przygotowała sferę relaksu, gdzie można było nauczyć się ćwiczeń z elementami jogi i odpocząć umysłowo. Magdalena przygotowała warsztaty z robienia naturalnych mydeł, perfum i serum odżywczego. Małgorzata prowadziła warsztaty kulinarne z przygotowywania zdrowych słodkości: kokoladek, ciastek i innych smakołyków bez dodatku cukru. Tomasz opowiadał o ziołolecznictwie i prezentował herbaty oraz preparaty ziołowe na różne dolegliwości. Anna prowadziła warsztaty artystyczne z plecionek włóczkowych i lepienia w glinie. Specjalna atrakcja dla pań czekała w bibliotece, gdzie wraz z konsultantką Mary Kay: Ewą mogły przekonać się o właściwościach kosmetyków poprzez zabiegi kosmetyczne: maseczki, peelingi i makijaże. Dla wielu z nich czekały cenne nagrody: kosmetyki Mary Kay. Po warsztatach wszystkie panie spotkały się na podsumowaniu Dnia Kobiet, gdzie odbyła się degustacja dań wykonanych podczas warsztatów kulinarnych oraz wcześniej przygotowanych przez Urodzajnię na Średniówce: chleby, pasty, zupę dyniową. Zakończeniem spotkania był koncert w wykonaniu Tomasza, Jacka, Magdaleny i Martyny z Urodzajni. Koncert był nie lada gratką ponieważ mieszkanki gminy Goraj miały okazję posłuchać niezwykłej muzyki  z użyciem takich instrumentów jak drumla czy też aborygeński instrument dęty: didgeridoo.

Organizatorami Dnia Kobiet w Goraju byli: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Gminna Biblioteka Publiczna w Goraju, Wójt Gminy Goraj i Urodzajnia na Średniówce.