Film "Chłopcy z lasu"

2016-05-31

O partyzantach z biłgorajskich lasów

Młodzież z Zespołu Szkół w Goraju miała okazję zobaczyć film dokumentalny ?Chłopcy z lasu? . Projekcja odbyła się w sali tanecznej Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju.

Młodzież powitał jeden z producentów filmowych: Tadeusz Pisarczyk. Film opowiadał o akcjach dywersacyjnych, walkach z okupantem, bitwie pod Osuchami i życiu codziennym partyzantów w czasie II wojny światowej. Reżyserem filmu był Wiesław Paluch. Zdjęcia do filmu trwały przez 7 lat. Bohaterami filmu byli panowie, którzy w czasie wojny służyli w oddziałach ?Corda? i ?Wir? na terenie lasów biłgorajskich. Film swoją ogólnopolską premierę miał 19 marca 2016 roku w Biłgorajskim Centrum Kultury, a już wkrótce będzie emitowany przez Telewizję Polonia.

Scenariusz i reżyseria: Wiesław Paluch

Zdjęcia: Mirosław Basaj