Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Fotorelacja z XII Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera w Goraju – 25-26 lipca 2022 r.

2022-08-02

W tym roku, po raz trzeci „na żywo” po raz czwarty w ogóle odbył się Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera w Goraju w dniach 25-26 lipca. Pierwszego dnia festiwalowego można było obejrzeć w domu kultury filmy: „Gimpel Głupek wraca do Polski” – film dokumentalny Howarda Rypp,a, który był uczestnikiem VIII edycji festiwalu. Film był jego osobistą relacją dotycząca wydarzenia, jego idei, tworzących go osób. Drugi film jaki można był obejrzeć to „W powiększeniu – Isaac Bashevis Singer” – skróconą projekcję wersji programu publicystycznego produkcji TVP.

Drugiego dnia festiwalowego uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać i obejrzeć Witka Dąbrowskiego (dyrektora i pomysłodawcy festiwalu) w monodramie „Ostatni Demon” inspirowanym opowiadaniem I.B.Singera.

O 20.00 tego samego dnia odbył się spektakl plenerowy „Przyjaciele Sztukmistrza” z muzyką na żywo i z udziałem artystów z Polski, Czech, Izraela, Argentyny i Chile. Z powodu uciążliwych warunków pogodowych spektakl z rynku został przeniesiony do hali sportowej w szkole w Goraju.

Ostatnio dodane