Gorajskie Kolędowanie

1970-01-01

czyli IV Gminny Przegląd Form Artystycznych

o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w czwartym przeglądzie ?Gorajskie Kolędowanie?. W tej edycji zmieniliśmy charakter naszego przeglądu. Przez trzy lata zespoły prezentowały dokonania teatralne i dokonania muzyczne związane z tematyką bożonarodzeniową i noworoczną.
W 2012 roku zapraszamy do prezentowania krótkich scenek teatralnych lub widowisk słowno- muzycznych przedstawiających obrzędy i zwyczaje związane z okresem Bożego Narodzenia. Mogą to być:

• scenki z tekstem rymowanym,
  • scenki przeplatane starymi, zapomnianymi pieśniami bożonarodzeniowymi lub wierszami,
  • scenki kabaretowe
  • monologi,
  • dialogi,
  • opowieści,
  • widowiska o charakterze teatralnym,
  • montaż słowno-muzyczny.

W przeglądzie mogą uczestniczyć soliści, duety i grupy amatorskie z terenu gminy Goraj (bez ograniczeń wiekowych). Każdy kto chciałby się zaprezentować swoją twórczość i umiejętności teatralne będzie miał taką okazję 29 stycznia 2012 roku (tj. niedziela) o godz. 13.00.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 stycznia 2012 roku. Dla wszystkich uczestników przewidziane są drobne upominki.
Po przeglądzie zapraszamy na poczęstunek
i wspólne kolędowanie.

Regulamin IV Gminnego Przeglądu Form Artystycznych
o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej

pt. : ?Gorajskie Kolędowanie?
Goraj 2012

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju

1. Celem przeglądu jest propagowanie zwyczajów i obrzędów związanych z okresem Bożego Narodzenia, aktywowanie społeczeństwa do udziału w życiu artystycznym gminy, konfrontacja dokonań amatorskich zespołów teatralnych.
  2. Przegląd skierowany jest do mieszkańców całej gminy Goraj.
  3. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści lub zespoły
  4. Czas występów jest ograniczony: widowiska nie mogą trwać dłużej niż 20 minut.
  5. Instruktorzy udzielają porad w zakresie teatralnym i muzycznym codziennie od 8.00 do 16.00, ponadto w środy i piątki od. 8.00 do 20.00.
  6. Ograniczeń wiekowych nie ma.
  7. Warunkiem uczestnictwa jest czytelne wypełnienie i nadesłanie lub dostarczenie karty zgłoszeniowej (dołączonej do regulaminu i dostępniej w GOK-u) do 15 stycznia 2012 roku.
  8. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury pod adresem: ul. Frampolska 23, 23-450 Goraj. Szczegółowych informacji udzielają: Marta Miszczak, Henryka Widz, Diana Adamska, pod nr tel. 84 685 80 43 w godzinach 8.00- 16.00.
  9. GOK zapewnia aparaturę nagłośnieniową, pianino, sprzęt AUDIO CD.
  10. GOK udostępnia również salę widowiskową na próby.
  11. Elementy ruchome dekoracji, rekwizyty i kostiumy przygotowują sami uczestnicy według własnych inwencji.
  12. Nie dopuszcza się korzystania z playbacków.
  13. Przegląd odbędzie się 29 stycznia 2012 roku w sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju, ul. Frampolska 23, 23-450 Goraj, od godz. 13.00.
  14. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.
  15. Po zakończeniu przeglądu wszyscy uczestnicy otrzymują upominki i dyplomy.
  16. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek.