Gorajskie Kolędowanie po raz piąty

2013-01-21

Już po raz piąty odbył się Przegląd Form Artystycznych o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej ?Gorajskie Kolędowanie?. Trzynaście grup zaprezentowało się 21 stycznia w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Goraju.

W tym roku z racji remontu Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, Gorajskie Kolędowanie odbyło się w gimnazjum. Na scenie wystąpiło 12 zespołów z gminy Goraj, oraz gościnne zespół KGW z Ujazdowa. Pierwsze wystąpiły panie ze stowarzyszenia ?Kobieta Aktywna?. Następnie kolędy w języku angielskim, niemieckim i polskim prezentowały wokalistki: Natalia Kowal i Gabriela Duma przygotowane przez nauczycielki: Martę Bracha i Iwonę Rakuś. W kolejnych odsłonach można było zobaczyć jasełka przygotowane przez najliczniejszą grupę występujących ( 47 osób) czyli grupę ze Szkoły Podstawowej w Goraju, przygotowaną przez Urszulę Maksymiec, Ewę Antolak i Martę Bracha. Jasełka prezentowały jeszcze dwa zespoły: ze Szkoły Filialnej w Hoszni Ord. przygotowane przez Henrykę Miksza oraz z Gimnazjum Publicznego w Goraju przygotowane przez Bronisławę Gorzkowską i Krystynę Dążałowicz. Kolędy znane i nieco zapomniane śpiewały: Bononianki, Hosznianki, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ?Zagrodzanie?, zespół śpiewaczy z Kondrat. Były to grupy wielopokoleniowe, bo wśród śpiewających były osoby w różnym wieku: od kilkunastoletnich do kilkudziesięcioletnich. Spektakl ?Herody? przygotowali Kolędnicy z Wólki Abramowskiej. Zwieńczeniem imprezy był występ męskiego zespołu czyli strażaków z Goraja. Gościem specjalnym były panie z KGW z Ujazdowa z gminy Nielisz. Przeglądowi towarzyszyła również wystawa prac malarskich gimnazjalistek ?Inspirowane mistrzami?. Prace powstały podczas kółka plastycznego w Gminnym Ośrodka Kultury. Autorkami prac są: Kinga Mazurek, Sylwia Zygmunt, Magdalena Borsuk, Aneta Dzwolak, Monika Borsuk, Maria Duma i Patrycja Habza. Gorajskie Kolędowanie odbyło się dzięki dużej pomocy dyrekcji, pracowników i uczniów Gimnazjum Publicznego i Szkoły Podstawowej w Goraju oraz strażaków.