Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Gorajskie Kolędowanie po raz trzeci

2011-02-03

Na scenie gwar, za sceną gwar, na widowni tłum ludzi. Pełni energii i w nastroju bożonarodzeniowym wystąpili uczestnicy III Gorajskiego Kolędowania, który odbył się 30 stycznia 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury.

Na scenie GOK-u w Goraju pojawiły grupy kolędnicze niemalże w każdym przedziale wiekowym. Nie zabrakło ani dzieci, ani młodzieży, ani dorosłych. Dużo pozytywnych emocji wywołał występ najmłodszych uczestników: przedszkolaków, które zaprezentowały się w przedstawieniu „Kolędnicy”. Stare, nieco zapomniane, ale wciąż piękne kolędy przypomniały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Zastawia oraz Zagród i zespołu śpiewaczego „Hosznianki”. We współczesnym repertuarze pokazał się chór Bel Canto działający przy Gok-u. Natomiast Jasełka można było zobaczyć w wykonaniu dzieci i młodzieży ze świetlicy środowiskowej PCK oraz uczniów z Gimnazjum Publicznego z Goraja. W międzyczasie przegląd urozmaicały świątecznymi piosenkami: Maria Duma, Izabela Więcław i Małgorzata Kawalec – dziewczęta z dziecięcego zespołu wokalnego działającego przy GOK.

W III „Gorajskim Kolędowaniu” czyli Gminnym Przeglądzie Form Artystycznych o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej, wystąpiło łącznie 8 grup:

  1. Grupa ze świetlicy środowiskowej PCK z Jasełkami – przygotowana przez Andrzeja Szarlipa – kierownika świetlicy
  2. Przedszkolacy z Przedszkola Niepublicznego w Goraju z przedstawieniem „Kolędnicy”- przygotowani przez Ewę Skiba
  3. KGW z Zastawia
  4. Chór Bel Canto (grupa młodsza) – przygotowane przez Dianę Adamską
  5. Zespół śpiewaczy Hosznianki
  6. Chór Bel Canto (grupa starsza) – przygotowane przez Dianę Adamską
  7. KGW Zagrody
  8. Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Goraju z jasełkami „Cud Świętej Nocy” – przygotowani przez Krystynę Dążałowicz i Agnieszkę Wlizło

Ostatnio dodane