Gorajskie Kolędowanie

?Gorajskie Kolędowanie?

czyli V Gminny Przegląd Form Artystycznych

o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątym przeglądzie ?Gorajskie Kolędowanie?.

W 2013 roku zapraszamy do prezentowania piosenek, pieśni, kolęd, pastorałek oraz krótkich scenek teatralnych lub widowisk słowno- muzycznych przedstawiających obrzędy i zwyczaje związane z okresem Bożego Narodzenia. Mogą to być:

– scenki z tekstem rymowanym,

– scenki przeplatane starymi, zapomnianymi pieśniami bożonarodzeniowymi lub wierszami,

– scenki kabaretowe

– monologi,

– dialogi,

– opowieści,

– widowiska o charakterze teatralnym,

– montaż słowno-muzyczny

-pieśni

– piosenki

– pastorałki.

W przeglądzie mogą uczestniczyć soliści, duety i grupy amatorskie z terenu gminy Goraj (bez ograniczeń wiekowych). Każdy kto chciałby się zaprezentować swoją twórczość i umiejętności teatralne będzie miał taką okazję 20 stycznia 2013 roku (tj. niedziela) o godz. 13.00.

W 2013 roku z racji remontu budynku Gminnego Ośrodka Kultury, przegląd odbędzie się w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Goraju.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia 2013 roku. Dla wszystkich uczestników przewidziane są drobne upominki.

Po przeglądzie zapraszamy na poczęstunek i wspólne kolędowanie.

Regulamin V Gminnego Przeglądu Form Artystycznych

o Tematyce Bożonarodzeniowej

i Noworocznej pt. : ?Gorajskie Kolędowanie?

Goraj 2013

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju

1. 1. Celem przeglądu jest propagowanie zwyczajów i obrzędów związanych z okresem Bożego Narodzenia, aktywowanie społeczeństwa do udziału w życiu artystycznym gminy, konfrontacja dokonań amatorskich zespołów  teatralnych.
  2. 2. Przegląd skierowany jest do mieszkańców całej gminy Goraj.
  3. 3. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści lub zespoły.
  4. 4. Czas występów jest ograniczony: widowiska nie mogą trwać dłużej niż 20 minut.
  5. 5. Instruktorzy udzielają porad  w zakresie teatralnym i muzycznym codziennie od 8.00 do 16.00.
  6. 6. Ograniczeń wiekowych nie ma.
  7. 7. Warunkiem uczestnictwa jest czytelne wypełnienie i nadesłanie lub dostarczenie karty zgłoszeniowej (dołączonej do regulaminu i dostępniej w GOK-u) do 10 stycznia 2013 roku.
  8. 8. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury pod adresem: ul. Bednarska 1( Urząd Gminy, sala- USC), 23-450 Goraj. Szczegółowych informacji udzielają: Marta Miszczak, Henryka Widz, Diana Adamska, pod nr tel. 533 016 201 w godzinach 8.00- 16.00.
  9. 9. GOK zapewnia aparaturę nagłośnieniową, pianino, sprzęt AUDIO CD.
  10. 10. Elementy ruchome dekoracji, rekwizyty i kostiumy przygotowują sami uczestnicy według własnych inwencji.
  11. 11. Nie dopuszcza się korzystania z playbacków.
  12. 12. Przegląd odbędzie się 20 stycznia 2013 roku w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Goraju o godz. 13.00.
  13. 13. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.
  14. 14. Po zakończeniu przeglądu wszyscy uczestnicy otrzymują upominki i dyplomy.
  15. 15. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek.