Gorajskie Misterium Męki Pańskiej

2011-05-06

Dostarczyło wielu wzruszeń i głębokich przeżyć.  Misterium Męki Pańskiej w Goraju było wystawiane trzykrotnie: dwa razy 10 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury oraz raz 17 kwietnia  w Niedzielę Palmową w Kościele Parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Goraju.

MisteriumMisterium

Misterium to wspólne dzieło ks. Krzysztofa Hawro – wikariusza (scenariusz) parafii Goraj oraz Henryki Widz – instruktora GOK (reżyseria). Niemały udział w tym widowisku mieli również: Diana Adamska – instruktora GOK z chórem kościelnym oraz Marcin Widz – akompaniator spektaklu. Misterium opowiadało o ostatnich dniach życia Jezusa. Znaczną część spektaklu poświęcono bolesnym rozważaniom Maryi i Marii Magdaleny. Poszczególne sceny oprawione były donośnym i przejmującym śpiewem chóru. W Misterium wzięli udział dorośli mieszkańcy Goraja i okolic, np.: w rolę Jezusa wcielił się Marek Papierz, w rolę Matki Boskiej – Barbara Kotlik, Marii Magdaleny – Monika Rożek.