Gra Wiejska z Dymitrem w tle

2012-05-30

Gra wiejska ?Z Dymitrem w tle?

Niesamowite wrażenia, przygoda na miarę ciekawej  gry komputerowej, powrót do przeszłości, mnóstwo zagadek i tajemnic do rozwikłania ? to oferuje pierwsza gra wiejska, jaka odbędzie się 8 lipca w Goraju.

Nieformalna Grupa Cebularze działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju zaprasza mieszkańców gminy Goraj do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu.  8 lipca ulicami Goraja odbędzie się gra terenowa. Do udziału w grze organizatorzy zapraszają drużyny czteroosobowe reprezentujące różne grupy społeczne, organizacje, zakłady pracy. Zabawa będzie polegała na wykonywaniu różnych zadań na punkty. Zadania będą zlecone przez dziesięć Postaci Goraja, które będą przemieszczać się po całej miejscowości. Planszą w grze jest Goraj, pionkami sami uczestnicy, którzy będą musieli kojarzyć fakty, rozwiązywać zagadki związane z przeszłością Goraja, kulturą i otaczającą rzeczywistością. Gra jest osadzona na fabule tajemnicy- testamentu jaki pozostawił Dymitr- założyciel miejscowości. Zawodnicy będą mieli za zadanie odszukać dokument. Na uczestników zabawy czekają ciekawe nagrody i niespodzianka, będąca finiszem gry. Poprzez grę wiejską zostanie uczczona 635 rocznica lokacji Goraja.

Zgłoszenia będą przyjmowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju do 29 czerwca 2012 r.

Gra wiejska odbędzie się w ramach projektu ?Zdrowo, bezpiecznie, aktywnie i zabawowo? realizowanego przez Grupę Nieformalną ?Cebularze? działającym przy Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz  Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum w Goraju dofinansowanego ze środków: Programu ?Działaj Lokalnie VII? Polsko ? Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Gminę Miasto Biłgoraj, Gminę Biłgoraj i Gminę Zwierzyniec.