Gra wiejska

Godz. 14.00

Zgłoś swój udział!

Wejdź do gry!

Regulamin ?Gry wiejskiej z Dymitrem w tle?

1. Organizatorem Gry jest Grupa Nieformalna ?Cebularze? przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Goraju.

2. Impreza realizowana jest w ramach projektu ?Zdrowo, bezpiecznie, aktywnie i zabawowo?, którego koordynatorem jest Paweł Kuraś,

3. Imprezę dofinansowano ze środków:  Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Urząd Gminy Biłgoraj, Urząd Miasta Biłgoraj, Urząd Miejski w Zwierzyńcu.

4. Gra będzie miała miejsce 8 lipca 2012 roku o godz. 14.00 rozpoczyna się przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Kończy o godz. 17.00 w miejscu finału.

5. Celem ?Gry wiejskiej z Dymitrem w tle? jest: jest upamiętnienie 635 -lecia Goraja poprzez rozwiązywanie zadań i zagadek związanych z historią, kulturą, społecznością, religią, topografią Goraja; Poprzez dobrą zabawę zostaną połączone różne formy aktywności: sprawnościowa, intelektualna, artystyczna, w taki sposób by mieszkańcy mogli lepiej poznać swoją miejscowość i jej historię. Pozwoli to przyswojenie pewnej dawki wiedzy podczas znakomitej zabawy, zgodnie z mottem:? Powiedz mi, a  zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól mi dotknąć a zrozumiem?. Rozrywka ta służyć ma także integracji uczestników, którzy w duchu rywalizacji, ale jednocześnie w przyjaznej atmosferze spędzą ciekawie i aktywnie swój wolny czas.

6. Uczestnikami gry mogą być zespoły 4 ? osobowe złożone z osób powyżej 14 roku życia, niepełnoletni zobowiązani są do przedstawienia pisemnej zgody od rodziców na udział w zabawie.

7. ?Gra wiejska z Dymitrem w tle? polega na rozwiązywaniu zadań, zagadek (łącznie 10) na tematy wymienione w pkt. 5.

~

Szczegóły realizacji tych zadań zostaną podane uczestnikom Gry tuż przed jej rozpoczęciem.

~

W wykonywaniu zadań musi uczestniczyć cały zespół

~

Poszczególne zadania wykonuje się według kolejności podanej na karcie uczestnictwa

~

Uczestnicy mogą poruszać się po Goraju pieszo, rowerem, hulajnogą, na rolkach, ale nie autem, motocyklem itp.

~

Drużyny nie mogą konsultować się między sobą i nawzajem sobie pomagać, powinny pracować całkowicie indywidualnie, ale również bez szkody dla konkurujących drużyn. Za niezdrową rywalizację lub wzajemną pomoc drużynom będą odejmowane punkty. W przypadku poważnego naruszenia regulaminu przez uczestnika gry, złamania zasad fair play, utrudniania gry innym graczom bądź niszczenia wskazówek, w dowolnym momencie gry organizatorzy mają prawo odebrania zespołowi karty i wykluczenia go z gry.

~

Gra toczy się w normalnym ruchu miejskim.

~

Każdy z uczestników odpowiada za siebie, porusza się po miejscowości zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

~

Ewentualne ubezpieczenie na czas trwania gry pozostaje w gestii uczestników

~

8. Organizatorzy nie zapewniają dla osób uczestniczących w Grze opieki medycznej.

9. Warunkiem uczestnictwa w Grze jest zgłoszenie zespołu w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju do dn. 29 czerwca 2012 r. Każdy zespół otrzyma potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia (kartę drużyny), a następnie informacje niezbędne do rozpoczęcia gry.

10. Podczas Gry każdy Zespół musi posiadać sprawnie działający telefon komórkowy, za pośrednictwem którego będzie mógł (w razie konieczności) skontaktować się z Organizatorem.

11. Poprzez nadesłanie zgłoszenia do udziału w Grze uczestnik wyraża zgodę na: wzięcie udziału w Grze na warunkach określonych w niniejszym regulaminie oraz przetwarzanie przez Organizatorów danych osobowych uczestnika w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia Gry (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.09.1997 (Dz. U. nr 133 poz. 883).

12. Zwycięża zespół z największą ilością punktów na mecie, przy remisie decydujący będzie czas przybycia na metę.

13. Dla zwycięskiej drużyny przewidziano nagrodę główną. Pozostali uczestnicy otrzymają drobne upominki.

14. W kwestiach dotyczących przebiegu Gry, nieprzewidzianych niniejszym regulaminem, a także w zakresie interpretacji niniejszego regulaminu, głos rozstrzygający należy do Organizatora.

15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian z regulaminie z ważnych przyczyn.

16. Dla uczestników zostanie zorganizowane spotkanie wprowadzające (przedstawienie ogólnych zasad gry, tematyki, literatury dotyczącej tematu gry) o dokładnym terminie powiadomieni zostaną podczas zgłoszenia zespołu.

17. Każdy zespół ma do wykonania zadanie ?0? – wymyślić nazwę dla swoje grupy oraz charakterystyczne elementy w wyglądzie, które będą odróżniać grupę od pozostałych grup, zadanie to będzie również punktowane.

18. Udział w grze jest bezpłatny.