Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Granie przy altanie

2021-07-12

 

Warszawska Orkiestra Taneczna Bonanza oraz Gorajska Gminna Orkiestra Dęta rozpoczęły cykl koncertów przy altanie usytuowanej w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. W niedzielny wieczór 11 lipca 2021 roku gorajskie ulice rozbrzmiewały od oberków, walców, polek, fokstrotów i tang.

Pierwsza zagrała Gminna Orkiestra Dęta, która zaczęła nieśmiało podrywać uczestników do tańca.

W drugiej części koncertu wystąpiła taneczna Orkiestra Bonanza. Przy jej utworach same nogi rwały się do tańca.

http://www.gok-goraj.pl/images/phocagallery/granieprzyaltanie/thumbs/phoca_thumb_l_dsc_4327.jpg

 

Gminna Orkiestra Dęta w Goraju powstała w 2002 roku na bazie trzech mniejszych orkiestr dętych działających w Jędrzejówce, Zagrodach i Ładzie. Kapelmistrzem orkiestry od początku istnienia orkiestry do   końca 2020 roku był Józef Czerw. Od 2021 jest nim Jan Białogłowski. Zespół prowadzi działalność pod patronatem i opieką merytoryczną Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Orkiestra chętnie  zapraszana jest również do Lublina na Jarmark Jagielloński. Gościnnie grała tam w 2015 i 2016 roku. W 2015 przygrywała na potańcówce w Kazimierzu Dolnym. W roku ubiegłym uczestniczyła w warsztatach muzycznych z Warszawską Orkiestrą Taneczną Bonanza i zapewniała główną oprawę muzyczną podczas Festiwalu Fanfara w Chłopkowie, a w 2019 roku zagrała na potańcówce w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej i Domu Tańca w Warszawie w ramach zadania: „W Ambasadzie muzy kują 2019-2021”. Gminna Orkiestra Dęta ma ogromny potencjał i jest jedną z orkiestr na terenie województwa lubelskiego, która gra nie tylko utwory muzyki rozrywkowej, ale również muzyki tradycyjnej.

Zespół Orkiestra Taneczna Bonanza tworzą młodzi artyści, którzy swoją energią i poczuciem humoru zarażają każdego tancerza, niezależnie od wieku. Udowadniają, że ?tańczyć każdy może?. Repertuar grany przez Orkiestrę Taneczną Bonanza nie raz porwał do tańca wielopokoleniowe grupy. Pośród ponad stu utworów, jakie mają w repertuarze, znajdą się miejskie walczyki, tanga, swingi, foxtroty i slow-foxy. Mogą zagrać również wiejskie standardy, czyli oberki, sztajerki i różne rodzaje polek. Wszystko ujęte z taneczną energią, zagrane na harmonię 3-rzędową, trąbkę, wokal, puzon i perkusjonalia, czyli typowy mały przedmiejski skład. Na ich koncertach i potańcówkach usłyszeć można wiele szlagierów, których teksty i melodie na pewno znają starsi i młodsi Warszawiacy. Ich wieloletnie doświadczenie gwarantuje dobrą zabawę i wiele okazji do tańca.Współpracowali z warszawskim projektem Anawa!wa, Praską Światoteką, Fundacją Wszystkie Mazurki Świata, Radomską Inicjatywą Oberkową, Wiejskimi Klubami Tańca oraz prowadzą wiele warsztatów tanecznych instrumentalnych.

Ostatnio dodane