IV Gorajski Festiwal Grillowania

2012-06-04

Wesoło i smacznie

Przy muzyce zespołu Retro, Gorajskiej Kapeli QŃ oraz w wesołych klimatach kabaretu GIEZ, odbył się IV Gorajski Festiwal Grillowania w Goraju. 3 czerwca na placu przy szkole podstawowej nie zabrakło różności kulinarnych z grilla, dobrej zabawy i konkurencji dla przedstawicieli 12 sołectw.

Po raz czwarty 12 sołectw z gminy Goraj wzięło udział we wspólnym grillowaniu. Podczas imprezy można było odwiedzić stoiska Hoszni Ordynackiej, Gilowa, Kondrat, Goraja, Abramowa, Średniówki, Majdanu Abramowskiego, Bononi, Zagród, Zastawia, Wólki Abramowskiej, Jędrzejówki. Każda z grup prezentowała inne dania kulinarne, wśród nich były: kiełbasy, karkówki, kurczaki, szaszłyki z grilla, sałatki, surówki, różnego typu wypieki. Impreza odbywała się przy muzyce zespołu Retro oraz Gorajskiej Kapeli Podwórkowej QŃ. Na scenie prezentował się również Kabaret GIEZ działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Oprócz prezentowania dań kulinarnych sołectwa mogły wykazać się w trzech konkurencjach. Pierwsza z nich polegała na zatańczeniu, do wylosowanego przez przedstawicieli danego sołectwa, rodzaju tańca. Bezkonkurencyjni w tym konkursie okazali się przedstawiciele Goraja, którzy zaprezentowali gorajską wersję hip- hopu, drugie miejsce zajęli przedstawiciele Zastawia z tańcem dyskotekowym, trzecie miejsce przedstawiciele Hoszni Ordynackiej z tańcem irlandzkim. Drugą konkurencją dla uczestników festiwalu grillowania  było Mini Euro, które odbyło się na kompleksie sportowym Orlik. Każde sołectwo wystawiło trzyosobowe drużyny, które reprezentowały poszczególne państwa Europy. Przed konkurencją sportową odbył się pokaz gimnastyczny dziewcząt z Gimnazjum Publicznego w Goraju. Zwycięską drużyną w Mini Euro okazała się drużyna z Zastawia reprezentująca Szwecję, drugie miejsce zajęła grupa ochotników reprezentujących Rosję, trzeci miejsce zajęli mieszkańcy Zagród reprezentujący Holandię. Trzecią zabawą integracyjną było ułożenie i odśpiewanie hymnu o grillowaniu. Drużyny śpiewające udowodniły, że mieszkańcy gminy Goraj są pomysłowi, zgrani i maja poczucie humoru. Pod koniec imprezy odbyło się losowanie nagród, dla wszystkich uczestników którzy zakupili wcześniej talony. Do wygrania były nagrody o charakterze sportowo-turystycznym: rowery, śpiwory, kije nordic- walking, plecaki, latarki itp.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Goraj i Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy współpracy OSP Goraj, UG Goraj oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Goraju.