Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

IV Święto Cebuli za nami

2014-07-08

Rok temu fatalna pogoda przeszkodziła imprezie, w tym roku festyn w Goraju obfitował w słońce. Święto Cebuli odbyło się po raz czwarty w minioną niedzielę. Nie zabrakło wielu atrakcji, takich jak występ zespołu Masters czy Solaris.

Wyżej wymienione zespołu uświetniały godziny wieczorne, natomiast dzień obfitował w szereg nie tylko muzycznych wydarzeń.  Poza sceną uczestnicy festynu mogli zobaczyć pokaz musztry w wykonaniu Zamojskiego Bractwa Rycerskiego i zapoznać się z XVII- wieczną bronią o obozem wojskowym. Ponadto grupa Poparzeni z Goraja, zademonstrowała już po raz drugi w tym roku swoje umiejętności tańca z ogniem. Fire show w ich wykonaniu odbył się tuż po zmierzchu. Jak na tradycje cebulowe przystało impreza nie mogła odbyć się bez akcentu ?cebulowego?.  Był on obecny w konkursach np.; jedzenie cebuli na czas, rzucanie cebulą do wiaderka. Ponadto miejscowości: Zastawie, Bononia i Stowarzyszenie Kobiet Goraja ?Kobieta Aktywna? przygotowały nie tylko pięknie udekorowane stoiska kulinarne, ale również przepyszne dania. Na scenie wystąpili artyści lokalni tacy jak: Józef Książek ? solista instrumentalista specjalizujący się w graniu na harmonijce, Jania Pydo ? śpiewaczka ludowa i Karolina Łazur ? młoda wokalistka. Imprezie towarzyszył również koncert zespołu Happy End, Brakim i Gminnej Orkiestry Dętej.

Patronami medialnymi wydarzenia byli: portale: bilgorajska.pl oraz Biłgoraj.com.pl i gazety: Nowa Gazeta biłgorajska i Echa Roztocza.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Goraj pod patronatem Wójta Gminy Goraj przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarne w Goraju,Warki,  firmy Adamex.

 

Ostatnio dodane