Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Jest Kalendarz na 2022 rok!

2021-12-21

Drugi kalendarz na 2022 rok jest już dostępny!

jest to kalendarz stylizowanym ścienny, z udziałem modelek z terenu gminy Goraj,

Kalendarz ten wymagał więcej pracy niż poprzednie, ponieważ oprócz wybrania modeli, umalowania, wystylizowania i wybrania miejsca do sesji oraz wykonania zdjęć, przez kilka miesięcy trwały przygotowania kokoszników, czyli bogato zdobionych czepców. Inspiracją do kalendarza były nakrycia głowy popularne w Rosji, noszone przez mężatki , głównie w XVIII i  XIX wieku. „Kokoszniki po gorajsku” to kalendarz z pięknymi kobietami z gminy Goraj, które na głowach mają czepce inspirowane nie tylko kulturą Wschodu, ale również folklorem  z różnych stron świata. Modelkami w tym kalendarzu zostały: Paulina Jamroży, Anna Kozina, Joanna Bączek, Karolina Fiedurek, Monika Okuniewska, Ewa Fiedorek, Marzena Witko, Katarzyna Markowska, Oliwia Kapica, Gabriela Malec, Martyna Kańkowska i Karolina Madejska. Kokoszniki wykonały: Barbara Garbacz i Marta Miszczak-Najda. Zdjęcia: Magdalena Mękal i Monika Misa. Make-up: Marta Miszczak-Najda, stylizacja: Marta Miszczak- Najda i Barbara Garbacz, retusz: Justyna Grygiel.

Patronat medialny objęli: Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, Nowa Gazeta Biłgorajska, Biłgorajska Telewizja Kablowa, www.bilgoraj.com.pl i www.bilgorajska. pl. Skład i projekt: Creomedia

Oba kalendarze będą rozdysponowane w celach promocyjnych gminy Goraj i Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Ich nakład jest ograniczony.

A jak go zdobyć?

Wystarczy przyjść do GOK-u. Jeśli chcesz zaoferować coś w zamian, chętnie przyjmiemy niepotrzebne tkaniny, buty- szpilki lub biżuterię.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia publikowane w kalendarzu:

fot. Magdalena Mękal

fot. Magdalena Mękal

fot. Magdalena Mękal

fot. Magdalena Mękal

fot. Monika Misa

fot. Magdalena Mękal

fot. Monika Misa

fot.Magdalena Mękal

fot. Magdalena Mekal

fot. Monika Misa

fort. Monika Misa

fot. Magdalena Mękal

Wybranie 12 zdjęć z tysięcy jest wyczynem niemożliwym, dlatego poniżej prezentujemy namiastkę fantastycznych fotografii, które nie zostały opublikowane w kalendarzu

Styczeń – Modelka: Paulina Jamroży

Luty- Modelka: Anna Kozina

Marzec- Modelka: Joanna Bączek

Modelka: Karolina Fiedurek

Maj – modelka: Monika Okuniewska

Czerwiec- modelka: Ewa Fiedorek

Lipiec – modelka: Marzena Witko

Sierpień – modelka: Katarzyna Markowska

Wrzesień – modelka: Oliwia Kapica

Październik- modelka: Gabriela Malec

Listopad- modelka: Martyna Kańkowska

Grudzień –  modelka: Karolina Madejska

Ostatnio dodane