Kolejny sukces chóru parafialnego

2013-10-01

Chór Parafialny Parafii pw. Św. Bartłomieja w Goraju zdobył I miejsce podczas II Regionalnego Przeglądu Chórów- Pieśni Maryjne. Konkurs odbył się 22 września 2013 r. w Konkatedrze w Lubaczowie.

Chóry oceniało jury w składzie: prof. Elżbieta Krzemińska z Lublina, ks. dr Mieczysław Gniady z Przemyśla oraz ks. Witold Batycki z Zamościa. W konkursie wzięło udział 10 chórów z trzech diecezji: zamojsko-lubaczowskiej, przemyskiej i rzeszowskiej. Chór prowadzony przez Dianę Adamską zaśpiewał ?Ave Maria?, ?Salve Regina? i ?Stabat Mater?.

Spotkanie rozpoczęło się mszą św. , której przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński. Gościem specjalnym przeglądu był chór Św. Kingi z Budapesztu.

Na zakończenie wszystkie chóry wspólnie zaśpiewały ?Barkę?.

Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie oraz Parafię Konkatedralną w Lubaczowie, przy współpracy Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie. Patronat honorowy objął biskup Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej ks. Marian Rojek, Metropolita Przemyski ks. Arcybiskup Józef Michalik, Biskup Diecezji Rzeszowskiej ks. Jan Wątroba, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.