Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Kolor(L)ova Gra Uliczna

2021-08-03

Między opadami deszczu, pięć kolorowych ( Biała, Czarna, Niebieska, Czerwona i Zielona) drużyn, 1 sierpnia 2021 r. w Goraju, uczestniczyło w grze plenerowej zwanej Grą Uliczną. Motywem przewodnim gry był: kolor.

Gra rozpoczęła się o godzinie „W” czyli o 17.00. W Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego grupa uczestników i organizatorów gry upamiętniła wydarzenie wspólnym odśpiewaniem piosenki: „Warszawskie dzieci” i odpaleniem czerwonych świec dymnych przy pomniku na gorajskim rynku. Następnie drużyny musiały wykonać swoje portrety kredą na ulicy Szewskiej. Kolejnym krokiem każdej grupy było odnalezienie ośmiu postaci  kolejność odnajdywania postaci losowali na starcie) i rozwiązywanie zagadek u nich. U postaci Różowej należało wykonać na jednej osobie z grupy makijaż z elementami body paintingu do wylosowanego kokosznika. U postaci Czarnej należało zagrać melodię na bum bum rurkach i odgadnąć utwór muzyczny. U postaci Niebiesko-szarej drużyna odgadywała osiem smaków napojów. U postaci Niebieskiej należało się wykazać wiedzą z zakresu tytułów filmów, książek i piosenek z kolorem w tytule. Postać Biała wymagała wiedzy matematycznej o raz wykonania wianka  z elementem kolorystycznym. U Zielonej postaci należało się wykazać umiejętnościami sportowymi i zręcznością. Natomiast Czerwona postać wymagała wykonania stracha na wróble. Postać Khaki sprawdzała wiedzę drużyny z zakresu historii, przeprowadzała quiz  pn. „Niepodległa”. Ponadto każda z drużyn miała za zadanie sfotografować jak największą liczbę osób, która miała elementy garderoby w kolorze drużyny np. Zieloni szukali osób, które miały zielone buty, koszulki, spodnie itd.

Podsumowanie gry odbyło się w sali widowiskowej GOK. Na każdego czekał poczęstunek i nagrody. Główną nagrodę: pobyt w apartamencie w Nałęczowie zdobyła drużyna Niebieskich. II miejsce zajęła grupa Białych, III – miejsce Czarni, IV – Czerwoni i Zieloni. Nagrodę specjalną za największe zaangażowanie w śpiewanie utworu patriotycznego otrzymała grupa Czerwonych, a za kreatywność grupa Zielonych.

Gra została zrealizowana przez Nieformalną Grupę „Aarcia” działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju   oraz pracowników GOK w ramach projektu „Gorajskie Kolor(L)ove – warsztaty, gra, wystaw”. Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskie.


Ostatnio dodane