Koncert Pieśni Maryjnej

2019-10-21

W piękne październikowe popołudnie, osiem chórów ziemi biłgorajskiej i zamojskiej zaśpiewało na Koncercie Pieśni Maryjnej w kościele parafialnym w Goraju. Jak co roku wydarzenie było poświęcone Królowej Anielskiej.

20 października 2019 r. mury gorajskiego kościoła rozbrzmiewały od muzyki chóralnej. Jako pierwszy zaprezentował się Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej ?Echo? pod dyrekcją Pawła Stelmacha. Następnie wystąpił Chór kameralny parafii p. w. św. Jerzego w Biłgoraju pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego. Kolejne chóry, które śpiewały w gorajskiej świątyni to: Chór parafii p. w. św. Jana Nepomucena i Miejsko ? Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu pod dyrekcją Eweliny Wójcik, Chór ?Cordis? Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju pod dyrekcją Józefa Wajraka, Chór ?Cantate Deo? parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcją Ireneusza Pietrzniaka, Chór parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym pod dyrekcją Jerzego Odrzywolskiego, Chór Ziemi Zamojskiej ?CONTRA? pod dyrekcją Katarzyny Wasilewskiej, oraz Chór ?NOSTER? parafii p. w. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju pod dyrekcją Diany Adamskiej.

Na zakończenie koncertu tradycyjnie wszystkie chóry zaśpiewały razem pod dyrekcją Diany Adamskiej.

Organizatorami koncertu byli: Chór ?NOSTER? parafii p. w. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju, Gminny Ośrodek Kultury w Goraju oraz Wójt Gminy Goraj.