Koncert przy altanie vol.2

2021-08-10

W niedzielne popołudnie, 8 sierpnia 2021 r., odbył się drugi koncert z cyklu: 'Granie przy altanie” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju. Przy altanie w pobliżu budynku GOK zagrała kapela Cyja. Podczas koncertu publiczność mogła i śpiewać i tańczyć do utworów ludowych.

Kapela Cyja to zespół ludowy, pochodzący z okolic Bychawy. Powstał w 2010 r.

Pomysłodawcą i założycielem kapeli jest Marek Trzciński, który gra na wiodącym instrumencie – akordeonie. Stąd też wywodzi się nazwa zespołu, od potocznego określenia akordeonu, czyli cyja.

Kapela wykonuje muzykę wokalno – instrumentalną opartą głównie na utworach z regionu lubelskiego. Występujemy w strojach krzczonowskich. Najczęściej prezentują się na festynach, dożynkach i innych uroczystościach. Na swoim koncie ma również sukcesy: I miejsce w plebiscycie Kuriera Lubelskiego „Pokaż talent” na etapie regionalnym oraz V miejsce na etapie ogólnopolskim, w tym samym konkursie.  Kilkukrotnie gościli w programie telewizji regionalnej TVP Lublin – „ Poranek między Wisłą a Bugiem”. W 2018 r. zostaliśmy uhonorowani przez burmistrza Bychawy statuetką „Za korzenienie i promowanie kultury ludowej”.