Konkurs na opowiadanie

2012-02-29

Jak zmienia się Nasza najbliższa okolica w wyniku

środków UE i jak mogłaby się zmieniać w przyszłości?

1.      Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy współpracy nieformalnej grupy Cebularze, Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Goraju, Gimnazjum Publicznego w Goraju, Rad Rodziców tych Szkół i Biblioteki Publicznej w Goraju.

2.      Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prof. Lena Kolarska ? Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Wójt Gminy Goraj – Pan Czesław Małyszek.

3.      Patronat medialny sprawują: Gazeta Biłgorajska oraz NOWa  Gazeta Biłgorajska.

4.      Celem konkursu jest popularyzacja i szerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej, zasad jej funkcjonowania oraz funduszy pomocowych dla Polski na lata 2007 ? 2013.

5.      Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy Gminy Goraj powyżej 16 roku życia.

6.      Konkurs polega na przygotowaniu przez uczestników prac pisemnych ? opowiadań, na temat: Jak zmienia się Nasza najbliższa okolica w wyniku pozyskanych środków UE i jak mogłaby się zmieniać w przyszłości? Uczestnicy konkursu powinni wykazać się elementarną wiedzą na temat funduszy europejskich oraz ciekawym i pomysłowym podejściem do tematu. Doceniony będzie przede wszystkim własny punkt widzenia, pomysłowość, a nie wiedza teoretyczna.

7.      Maksymalna objętość pracy to 4 strony formatu A4.

8.      Prace konkursowe, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania należy składać w terminie 01.02.2012 ? 15.03.2012. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju bądź przesyłać na adres mailowy Organizatora. Prace złożone po terminie nie będą oceniane.

9.      Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przeniesieniem na Organizatora Konkursu praw autorskich do nadesłanych prac, w tym prawa do ich publikowania, bez ograniczeń w zakresie terminu, wielokrotności, pól eksploatacji oraz kontekstu publikacji.

10.  Złożone prace przechodzą na własność Organizatorów konkursu i nie będą zwracane.

11.  Spośród złożonych prac Jury wyłoni 3 zwycięzców.

12.  Jury powołuje Organizator konkursu. Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani najpóźniej do 30.03.2012.

13.  3 laureatów konkursu otrzyma nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

14.  Decyzje Jury są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

15.  Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie konkursu.