konkurs Wiedzy o Europie i UE

2012-01-17

Wiedzy o Europie i UE

1.      Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy współpracy Nieformalnej Grupy ?Cebularze?, Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Goraju, Gimnazjum Publicznego w Goraju, Rad Rodziców tych Szkół i Biblioteki Publicznej w Goraju.

2.      Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prof. Lena Kolarska ? Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Wójt Gminy Goraj – Pan Czesław Małyszek.

3.      Patronat medialny sprawują: Gazeta Biłgorajska oraz NOWa  Gazeta Biłgorajska.

4.      Celem konkursu jest popularyzowanie i szerzenie wiedzy na temat krajów europejskich, Unii Europejskiej ? instytucji i zasad jej funkcjonowania oraz funduszy pomocowych dla Polski na lata 2007 ? 2013, wśród uczniów szkoły gimnazjalnej w Gminie Goraj.

5.      Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie Gimnazjum Publicznego w Goraju.

6.      Jest to konkurs wiedzy ogólnej, składający się z dwóch etapów.

7.      W I etapie uczestnicy mają za zadanie rozwiązać test półotwarty składający się z 10 pytań dot. celów konkursu. Do etapu II kwalifikuje się 10 najlepszych punktowo wyników. Etap drugi odbywa się poprzez turniej, polegający na ustnej serii pytań z różnych dziedzin związanych z pkt. 4

8.      Do etapu I zgłaszać się można od 01.02.2012 do 29.02.2012 r. Etap I odbędzie się 01.03.2012 r.

9.      Finałowy etap II planowany jest na 21.03.2012 r.

10.  3 laureatów konkursu otrzyma nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, natomiast finałowa dziesiątka również podziękowania w formie dyplomów.

11.  Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie konkursu.