Konkursy o UE rozstrzygnięte

2012-03-27

Konkursy O Unii Europejskiej zostały rozstrzygnięte

W konkursie plastycznym ?Opowiedz o wybranym państwie UE rysunkiem? ogłoszonym dla klas IV-VI: I miejsce zajęła Olga Wykrętek, II miejsce: Eliza Dubiel i III miejsce: Julia Kiełbasa i Barbara Pikul. W konkursie na opowiadanie ?Jak zmienia się nasza Najbliższa okolica w wyniku pozyskanych środków unijnych i jak mogłaby się zmieniać w przyszłości? zgłosiły się tylko trzy uczestniczy. Otrzymały równorzędne nagrody: Ewa Malec, Katarzyna Borsuk i Katarzyna Pydo.

W konkursie wiedzy o UE dla gimnazjalistów  I miejsce zajęła Dominika Tatara, II miejsce: Monika Borsuk, III miejsce Anna Kawęcka. Więcej na temat przebiegu konkursu wiedzy o UE poniżej w artykule o Dniu Talentów:

W iście europejskim stylu odbył się Dzień Talentów w Gimnazjum Publicznym w Goraju 21 marca 2012 r. Nie brakowało przedstawicieli różnych krajów, konkursów wiedzy, kulinarnych dań europejskich i wielu innych atrakcji przybliżających temat UE od strony mniej oficjalnej.

Młodzież z Goraja pierwszy Dzień Wiosny świętowała bardzo aktywnie i rozrywkowo.

W pierwszej części Dnia Talentów odbyła się prezentacja przebierańców reprezentujących poszczególne kraje unii europejskiej i kojarzących się róznymi narodowościami. Nie zabrakło wśród nich hiszpańskiej tancerki, Szkota w spódnicy, szwajcarskiej krowy Milki, belgijskiego Smerfa, Mikołaja z Finlandii czy też greckiej bogini. Gimnazjaliści przygotowali w tym dniu również pokaz multimedialny na temat Irlandii i Francji. Wzięli również udział w zabawie polegającej na odgadywaniu z jakiego państwa pochodzą wybrane utwory muzyczne prezentowane przez nauczycielkę. Kolejnym etapem emocjonującego Dnia Talentów był finał konkursu wiedzy o UE przeprowadzony w formie turnieju ?Jeden z dziesięciu?. Pierwszy etap konkursu odbył się jeszcze 1 marca 2012 roku. Uczniowie wówczas odpowiadali na pytania testowe. Do finału zakwalifikowali się: Anna Kawęcka, Dominika Tatara, Anna Skubis, Łucja Świca, Faustyna Dążałowicz, Izabela Rapa, Anna Książek, Wojciech Łupina, Bartosz Krukowski, Monika Borsuk. W formie turnieju uczniowie odpowiadali na pytania z różnych dziedzin dotyczących krajów UE: parlamentu europejskiego, kultury, religii, geografii, historii. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Tatara, drugie miejsce: Monika Borsuk i trzecie miejsce: Anna Kawęcka.

Podczas Dnia Talentów odbyła się również degustacja dań europejskich przygotowanych przez uczniów oraz konkurs wiedzy z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, którego laureatami zostali kolejno: Monika Borsuk, Karol Łupina i Agata Gawda. Podczas tego emocjonującego dnia odbywały się również rozgrywki sportowe na hali w gimnazjum: mecz finałowy w siatkówkę pomiędzy klasami I b a III b. Zwyciężyli trzecioklasiści.

Konkurs wiedzy o UE został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy współpracy Nieformalnej Grupy ?Cebularze?, Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Goraju, Gimnazjum Publicznego w Goraju, Rad Rodziców tych Szkół i Biblioteki Publicznej w Goraju. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prof. Lena Kolarska ? Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Wójt Gminy Goraj – Pan Czesław Małyszek. Patronów honorowych reprezentowali podczas Dnia Talentów; sekretarz gminy Goraj- Zenon Głowala oraz Martyna Jasielska z Biura Poselskiego Leny Kolarskiej ? Bobińskiej.

Patronat medialny nad konkursem objęli: portal biłgorajska.pl oraz NOWa  Gazeta Biłgorajska.