Królowej Anielskiej Śpiewajmy

2012-10-09

?Chcecie wyśpiewać chwałę Boga? Sami bądźcie tym, co śpiewacie. A jesteście jego pieśnią pochwalną, gdy wasze serce jest dobre? Św. Augustyn. Tymi słowami prowadzący rozpoczęli Koncert Maryjny, który odbył się w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja w Goraju, 7 października 2012 r.

Koncert ku czci Matki Bożej odbył się w godzinach popołudniowych. Wystąpiło w nim sześć chórów ziemi biłgorajskiej:

Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej ECHO pod dyrekcją Pawła Stelmacha

Chór parafii pw. Św. Jana Nepomucena i Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego

Chór CORDIS parafii pod wezwaniem Najświętszej Panny Marii w Biłgoraju pod dyrekcją pana Józefa Wajraka

Chór parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym pod dyrekcją Jerzego Odrzywolskiego

Chór CANTATE DEO parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcją Ireneusza Pietrzniaka

Chór parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła w Goraju pod dyrekcją Diany Adamskiej.

Koncert prowadzili: Alicja Oleszek i Tomasz Pąk. Wszystkich uczestników i gości obecnych podczas uroczystości powitał ks. proboszcz Adam Marek. Każdy z chórów prezentował po trzy pieśni. Finałem spotkania było wspólne odśpiewanie utworów: ?Chryste króluj?, ?O Matko Miłościwa? oraz ?Gaude Mater Polonia?.

Organizatorami koncertu byli: Chór parafii p.w. Bartłomieja Apostoła w Goraju pod dyrekcją Diany Adamskiej, Parafia p.w. Św. Bartłomieja w Goraju, Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Wójt Gminy Goraj- Czesław Małyszek oraz Stowarzyszenie Kobiet Goraja ?Kobieta Aktywna?, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ?Zagrodzanie? i Ochotnicza Straż Pożarna w Goraju.

Sponsorzy koncertu:

Maria i Tadeusz Chachułowie ? firma ?Agropest? w Goraju

Tomasz Golec ?Tomex? Zagrody

Czesław Małyszek ? Wójt Gminy Goraj

Czesław Jaworski ? Wójt Gminy Chrzanów

Mariusz Czajka ? instruktor jazdy Zagrody

?Jack Art Music? ? Jacek Kwapisz Radzięcin

Józef Kowalik ?BUD-MAX? Łada

Andrzej Gąbka ? piekarnia Chrzanów

Bogumiła Godula ? piekarnia ?Bochen? w Goraju

Grażyna i Jan Habza ? sklep spożywczo- przemysłowy w Ładzie

Krzysztof Doliński ? ?Budokomplex?

Piotr Doliński ? ?Budokomplex- bis?

Anna i Dariusz Wołoszukowie ? Kwiaciarnia w Goraju

Marzena Garbacz ?Wąsik ? Hurtownia spożywczo- przemysłowa w Zagrodach