Kto zagra i zaspiewa na festynie w Goraju?

2020-08-19

Kto zagra i zaśpiewa na festynie w Goraju? Oprócz naszych rodzimych. lokalnych muzyków takich jak: Gminna Orkiestra Dęta, Jadwiga Skoczylas, Janina Pydo i Hosznianki na scenie wystąpią również:

Folk Kapela „Góralska Hora”

Zespół Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich gór oraz ze Słowacji.Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach.Folk Kapelę Góralska Hora tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji. Zespół góralski – Góralska Hora z przyjemnością prezentuje skoczne i żywiołowe utwory inspirowane melodiami :
– słowackimi,
– węgierskimi,
– rumuńskimi,
– bałkańskimi,
– cygańskimi,
– żydowskimi.

Zespół Góralska Hora to jedna z bardziej cenionych grup muzycznych z polskich gór, która jest częstym gościem na różnego rodzaju festiwalach i koncertach w całym kraju, a także poza jego granicami.

Kapela Drewutnia

zespół wokalno-instrumentalny, który gra  utwory inspirowane tradycyjną muzyką Ziem II Rzeczpospolitej, a zwłaszcza muzyką terenów, gdzie stykały się i przenikały różne kultury i tradycje. Stąd w ich repertuarze zarówno utwory łemkowskie, ukraińskie, rusnackie, jak i pieśni z Ziemi Lubelskiej, Śląskiej czy Małopolski.

Specyfiką  muzyki jest łączenie tradycyjnego słowiańskiego folkloru z nowymi brzmieniami i własnym opracowaniem. Koncertują na terenie całego kraju oraz poza granicami, uświetniając festiwale, imprezy plenerowe, folkowe zabawy taneczne, wesela i bankiety.
Współpracują z ośrodkami kulturalnymi Lubelszczyzny, Zakładem Tekstologii i Gramatyki Języka Polskiego UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej, mniejszościami etnicznymi i Stowarzyszeniem Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki”.

Kapela była pomysłodawcą i głównym organizatorem pierwszego w Polsce międzynarodowego Folkowego Festiwalu Kolęd Słowiańszczyzny „Kolędowe Gody z Folkowej Zagrody”.

Roxait

To zespół znany nie tylko gorajskiej publiczności. Bez nich festyn praktycznie nie ma prawa się odbyć.
To zespół, który z wielką przyjemnością zagra państwu Waszą ulubioną piosenkę.