Kultura przede wszystkim

2014-02-28

Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy Zespołu Szkół

w Goraju

ogłaszają konkurs dla gimnazjalistów

na prezentację multimedialną „Kultura przede wszystkim”

Do konkursy zapraszamy grupy 7-osobowe

na zgłoszenia grup czekamy do 14 marca 2014 r. w bibliotece Zespołu Szkół w Goraju

Na zwycięzców czeka ciekawa nagroda: wycieczka kulturalna

Serdecznie zachęcamy!

Regulamin Konkursu na najlepszą prezentację multimedialną pod hasłem

?Kultura przede wszystkim?

1. Postanowienia ogólne

Hasło konkursu: ?Kultura przede wszystkim?

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i Gminna Biblioteka Publiczna

w Goraju przy współpracy Zespołu Szkół w Goraju.

2. Cel konkursu:

Głównym celem konkursu jest promowanie wiedzy o kulturze polskiej i europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem sztuk plastycznych, muzyki klasycznej, teatru, mody

i filmu.

Cele szczegółowe:

– uświadomienie ogromnej roli jaką odgrywa kultura w życiu człowieka

-uwrażliwienie na piękno i kształtowanie gustów estetycznych

– pogłębienie wiedzy na temat kultury polskiej i europejskiej

– umiejętność szukania informacji i stworzenia syntezy

– kształtowanie tożsamości narodowej i społecznej

3. Uczestnicy konkursu:

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Goraju. W przygotowaniu prezentacji mogą wziąć udział grupy 7-osobowe. Grupy należy zgłosić do 14 marca 2014 roku w bibliotece Zespołu Szkół w Goraju. Grupa zgłaszająca powinna podać imiona i nazwiska lidera oraz członków grupy.

4. Zakres tematyczny: Każda z grup biorących udział w konkursie może wylosować następujące zagadnienia do opracowania w prezentacji multimedialnej:

a) Motywy biblijne w średniowiecznym malarstwie europejskim

b) Historia ubioru kobiecego w Europie od X wieku do współczesności

c) Najpiękniejsze zabytki architektury na terenie Lubelszczyzny

d) Polska rzeźba ludowa

e) Kanony urody na podstawie malarstwa europejskiego od średniowiecza do secesji

f) Motywy polskich pieśni w muzyce instrumentalnej Fryderyka Chopina.

g) Polska muzyka filmowa ? czołowi kompozytorzy XX i XXI w.

h) Rodzaje teatrów polskich: charakterystyka i najsłynniejsze spektakle

i) Wielkie ekranizacje filmowe literatury angielskiej

Tematy zostaną rozlosowane w dniu 17 marca 2014 r. w bibliotece Zespołu Szkół

w Goraju o godz.10.15.

5. Zasady przeprowadzenia konkursu.

– do konkursu należy zgłaszać prezentacje multimedialne wykonane w Microsoft Power Point.

– prezentacje nie mogą być dłuższe niż 15 minut

– każda grupa może złożyć tylko 1 prezentację multimedialną

– pracę należy dostarczyć osobiście lub przesyłką pocztową na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, ul. Frampolska 23, 23-450 Goraj

– prace należy dostarczyć na płycie CD lub DVD (płyty nie będą zwracane) wraz z kartą informacyjną.

6. Prace będą oceniane przez niezależna komisję (z udziałem nauczyciela Zespołu Szkół) powołaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju.

7. Kryteria oceny:

– zgodność z tematem

– pomysłowość przedstawienia tematu

– walory estetyczne wykonania

– spójność tematu

– wartość merytoryczna prezentacji

8. Główną nagrodą w konkursie jest jednodniowa wycieczka do Lublina pn. ?Poznając kulturę globalnie, poznaj kulturę lokalnie? w ramach której zostanie sfinansowane: przejazd, ubezpieczenie uczestników wycieczki, wejście do dwóch placówek kulturalnych oraz bilety do kina.

9.Uczniowie z grup, które otrzymają I, II i III miejsce otrzymają podziękowania w formie dyplomu oraz gratyfikacje w postaci ocen cząstkowych z takich przedmiotów jak: historia, plastyka, muzyka, język polski, informatyka, wiedza o społeczeństwie ? w zależności od tematyki prezentacji komisja ustali, z których przedmiotów uczniowie otrzymają oceny cząstkowe.

10. Prezentacje można dostarczać do końca kwietnia 2014 r.

11. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas Dnia Piosenki Obcojęzycznej

w maju, które odbędzie się w Zespole Szkół w Goraju.

12. Zgłoszenie- karta informacyjna, powinna zawierać następujące dane: imię i nazwisko lidera grupy, adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres e-mail zgłaszającego, imiona i nazwiska współautorów, tytuł prezentacji, zgodę rodziców wszystkich członków grupy na udział w konkursie.

13.Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażaniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora w konkursie ich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz w celach marketingowych (ustawa o ochronie danych osobowych z dn.29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133, poz. 833 z późn. zm.)

14. W celu promocji konkursu organizatorzy konkursu są upoważnieni do prezentacji nagrodzonych pokazów podczas imprez czy innych wydarzeń kulturalnych i do bezpłatnego wykorzystania jednego wybranego zdjęcia z każdego z nagrodzonych pokazów.

15. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie konkursu z ważnych przyczyn.

16. W kwestiach dotyczących przebiegu Konkursu, nieprzewidzianych niniejszym regulaminem, a także w zakresie interpretacji niniejszego regulaminu, głos rozstrzygający należy do Organizatora.