Młodzieżowa Grupa Teatralna

2010-09-17

Funkcjonuje od grudnia 2009 roku. Na swoim koncie ma już duże osiągnięcie gdyż w styczniu 2010 roku zajęła II miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów i Grup Kolędniczych w Lublinie. Wystąpiła ze znanym, i co ważne ciągle żywym na terenie naszej gminy, widowiskiem kolędniczym ? Herody.

Od marca Młodzieżowa Grupa Teatralna pracowała nad kabaretem „Polski rolnik w Łunii” ukazującym w krzywym zwierciadle sytuacje polskiego chłopa. Kabaret można było zobaczyć w Tarnogrodzie podczas przeglądu teatralnego, w Nieliszu na Tytoniakach i na naszej scenie np. podczas promocji książki „Dzieje Goraja” w maju 2010.

Młodzieżową Grupę Teatralną tworzą osoby od 14 do 19 lat aktywnie działające także w innych formach pracy oferowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju. Opiekę nad nimi sprawuje Andrzej Szarlip.

Młodzieżowa Grupa Teatralna