Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Msza na cmentarzu w Zastawiu

2014-10-03

Już po raz trzeci odbyła się msza upamiętniająca pochowanych na cmentarzu z I wojny światowej. W tym roku miała miejsce 21 września. Przygotowania do uroczystości trwały kilka tygodni. Pracowali nad nimi strażacy, Cebularze, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz pracownicy Urzędu Gminy Goraj i Zagrodzanie.

Prace przygotowawcze polegały na uporządkowaniu miejsca pamięci, posadzeniu młodych krzewów ozdobnych oraz pomalowaniu dachu kapliczki przy cmentarzu. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ?Zagrodzanie? przygotowało dekoracje na nagrobki. Na mszy byli obecni strażacy z jednostek z Goraja, Zagród i Wólki Abramowskiej, Gminna Orkiestra Dęta. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy Goraj oraz radnych gminy Goraj. Mszę celebrowali księża: proboszcz Adam Marek i Zbigniew Rzeźnik, homilię wygłosił Jan Muda.

Prace przygotowujące do mszy zostały wykonane w ramach projektu ?Nasza przeszłość nadaje kształt naszej przyszłości? przez Nieformalną Grupę Cebularze działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Dofinansowano ją ze środków Programu ?Działaj Lokalnie VIII? Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Gminę Miasto Biłgoraj, Gminę Biłgoraj i Firmę AMBRA SA.

Ostatnio dodane