Narodowe Czytanie w Goraju

2016-09-06

W Goraju po raz pierwszy, w kraju po raz piąty? odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą, którą czytała cała Polska,  była powieść Henryka Sienkiewicza: ?Quo vadis?.

Akcja odbyła się 3 września. W Goraju miała miejsce w parku, na rynku. Powieść czytali przedstawiciele różnych instytucji, grup, stowarzyszeń. A byli to: Antoni Łukasik- Wójt Gminy Goraj, Ks. Tadeusz Bastrzyk- Proboszcz Parafii Goraj, Zenon Głowala- Sekretarz Gminy Goraj, Ks. Mateusz Januszewski- wikariusz, Elżbieta Różańska- Dyrektor Zespołu Szkól w Goraju, Andrzej Świca- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracownicy Urzędu Gminy: Tomasz Pąk, Iwona Korgul-Marek, Danuta Jabłońska- Radna Gminy Goraj, nauczyciele: Krystyna Papierz, Jadwiga Widz, Marta Bracha, Izabela Łukaszczyk, uczniowie: Magdalena Żółw, Izabela Kołodziej, Gabriela Malec, Aleksandra Sulowska, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ?Zagradzanie? : Czesława Dolecka, Bolesław Oleszek, Anna Maksim, Stowarzyszenie Kobiet Goraj ?Kobieta Aktywna?: Małgorzata Duma i Janina Łupina, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej: Diana Adamska, Urszula Widz i Monika Misa.

Organizatorami przedsięwzięcia w Goraju byli: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goraju

Patronat nad wydarzeniem w całej Polsce objęła Para Prezydencka