Nasze wokalistki na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Białe 2011"

2011-07-11

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2011 roku dziewczęta z Dziecięcego Zespołu Wokalnego prowadzonego przez Dianę Adamską przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju wzięły udział w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „BIAŁE 2011” w Okunince. W przesłuchaniach konkursowych zaprezentowało się 90 solistów i 13 zespołów wokalnych. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wykonawczy i ambitny repertuar.

Maria DumaIzabela Więcław

Nasze wokalistki nie zajęły czołowych miejsc, jednak zostały docenione przez jurorów za odpowiednio dobrane piosenki oraz odwagę sceniczną i dojrzały wokal Karoliny Łazur, muzykalność i kreację sceniczną Gabrieli Dumy, czysty głos i ciekawą interpretację utworu Marii Dumy oraz wspaniałą dykcję i dynamikę Izabeli Więcław.

Karolina ŁazurGabriela Duma

Przy dalszej systematycznej pracy nasze dziewczynki mają szansę na osiągnięcie sukcesu w dziedzinie wokalnej.

Podczas festiwalu nasze solistki brały udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez jurorów: Annę Bajak – dyrygenta chóru „Sienna Gospel Choir”, kompozytora muzyki do spektakli dziecięcych i młodzieżowych Michała Mielczarka – absolwenta Akademii Jazzowej w Katowicach, solistę zespołu „Trzecia Godzina Dnia”, artystę Teatru „Roma”. Były również spotkania z instruktorami, na których poruszano problemy związane ze sztuką wokalną t.j.: dobór repertuaru i dostosowanie go do wieku uczestnika, interpretacja piosenek, artykulacja, dynamika, dykcja i emisja głosu.

Maria Duma