Noc Świętojańska

2016-06-28

Jedyna taka noc

… nad źródełkami, tuż po zmroku, przy dźwiękach starych, ludowych pieśni. Noc Świętojańska w gminie Goraj odbył się 26 czerwca. W tym roku pn. „Koncert nad wodą”.

Początek wydarzenia miał miejsce w skwerku na rynku w Goraju, gdzie  dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i zrzeszone w grupach działających przy Gminnym Ośrodku Kultury wraz z paniami ze Stowarzyszenia Kobieta Aktywna wiły wianki. O 21.00 korowodem prowadzonym przez młodzież z MDP, uczestnicy Nocy Świętojańskiej udali się nad źródełka znajdujące się w Zastawiu k/ Goraja. Na miejscu odbył się koncert w wykonaniu Zespołu Wokalnego GOK, Stowarzyszenia Kobiet Goraja „Kobieta Aktywna” oraz Zespołu „Podkowa” z GOK-u w Biłgoraju. Koncert przeplatany był krótkimi informacjami o tradycjach sobótkowych i małym widowiskiem. Po koncercie odbył się pokaz fire show w wykonaniu grupy Poparzeni z Goraja.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i Wójt Gminy Goraj oraz osoby prywatne współpracujące z GOK-iem  a także  Stowarzyszenia Kobiet Goraja „Kobieta Aktywna”, OSP Goraj, MDP Goraj, Zespół Szkół w Goraju.