Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Goraju

2023-11-13

11.11 2023 r. , w dniu Obchodów 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Goraju program uroczystości prezentował się bogato.

Jednym z punktów programu była część artystyczna w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju, w którym wystąpiły zespoły wokalne i soliści z GOK-u, chór Noster oraz Mateusz Guzorczuk w rockowym trio.

Grupa najmłodsza z zespołu wokalnego GOK zaprezentowała się jako pierwsza z utworami: „W domu ojczystym”, „Idą leśni” oraz „Warszawskie dzieci” .

Następnie chór Noster wraz z publicznością zaśpiewali „Deszcz jesienny” oraz „przybyli ułani”.

Solistki z GOK wzruszały niezwykle pięknymi utworami. Weronika Kulasza śpiewała „Dziewczyna z granatem”, Julia Dudzic zaprezentowała „Kolędę warszawską”, Michalina Ostrowska „Ciszę- modlitwę katyńską”, a Sylwia Żółw „A gdy na wojenkę”.

Publiczność miała okazję do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych jeszcze  z Chórem Noster i grupą najmłodszą zespołu wokalnego GOKw utworach „Szara piechota” oraz „Wojenko, wojenko”.

W wykonaniu grupy średniej i młodzieżowej z GOk publiczność mogła usłyszeć: „W listopadzie, w listopadzie”, „Dla niepodległej szli” oraz ‘Przytulmy Polskę do serca”.

Na zakończenie część interakcyjnej widzowie i chór Noster odśpiewali „Modlitwę obozowa”, „Serce w plecaku” oraz „Ojczyzno ma”.

zespół wokalny GOK- grupa średnia i młodziezowa
Zespół wokalny GOK – grupa średnia
Julia Dudzic
Chór Noster
Michalina Ostrowska
Sylwia Żółw
Weronika Kulasza
zespół wokalny GOk (grupa najmłodsza) i chór Nestor

W drugiej części koncertu wystąpił Mateusz Guzorczuk trio.

„Mateusz Guzorczuk – młody artysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Od lat tworzy własną muzykę. Swoją przygodę z muzyką na poważnie rozpoczął przed dziesięcioma laty. Tworzył i współtworzył wiele projektów na terenie Lubelszczyzny, od lekkiego rocka, po nawet krótki epizod heavy metalowy. Każdy z nich wzbogacał jego warsztat, a także rozwijał. Końcem 2018 roku Mateusz ruszył z pracą nad swoją debiutancką płytą i od tego czasu obrał solową ścieżkę kariery. Na swoich koncertach porywa słuchaczy w sentymentalną podróż do źródeł klasycznego rocka, łącząc przy tym różne style. Aktualnie występuje głównie w trio akustycznym. Mateusz jest artystą bezkompromisowym, a jego twórczość nie kłania się trendom. Udając się na jego koncert nie spotkamy tego, co serwują tradycyjne stacje radiowe. Twórczość Mateusza to szczera i bezkompromisowa muzyka rockowa, w której usłyszeć można takie nurty jak southern rock, czy blues rock. Chodź artysta ma swoje ulubione obszary to swoją inspirację znajduje w różnych stylach muzycznych, natomiast pisane przez niego teksty odzwierciedlają przede wszystkim jego wewnętrzne przeżycia.”

21.X.2023 r. odbyła się premiera jego płyty, którą obecnie promuje.

Mateusz Guzorczuk

Ostatnio dodane