Ogromny sukces Marii

2021-11-25

24 listopada 2021 r. przejdzie do historii kultury gorajskiej. Maria Duma z Zastawia, pracująca pod okiem Diany Adamskiej, została laureatką II Ogólnopolskiego  Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

Konkurs został zorganizowany przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Pierwszy etap konkursu miał miejsce w poszczególnych regionach Polski. Maria w I etapie wzięła udział w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie 16 października 2021 roku. Tam zakwalifikowała się do przesłuchań ogólnopolskich. 24 listopada 2021 r. w Otrębusach niedaleko Warszawy odbył się II etap, podczas którego Maria Duma w swojej  kategorii wiekowej została laureatką. Zaśpiewała „Bandoska” i „ W kadzidlańskim boru”. Przesłuchania oceniało jury w składzie: Jacek Boniecki, Kira Dal, Jolanta Janucik, Anna Maria Jopek, Izabela Kłosińska, Zdzisław Kordyjalik i Zbigniew Kułagowski.

Według jurorów poziom konkursu był  niezwykle wysoki. Ze wszystkich czterech grup wiekowych wyłoniono siedmioro laureatów, którzy zaśpiewają podczas Gali Finałowej Konkursu wraz z chórem, baletem i orkiestrą zespołu „Mazowsze”. Koncert odbędzie się 27 listopada 2021 r. o godzinie 18.00 i będzie transmitowany online w mediach społecznościowych. O tym kto zajął które miejsce będzie można dowiedzieć się podczas Gali Finałowej.

Serdecznie gratujemy ogromnego sukcesu Marii i Dianie i nie możemy się doczekać soboty, by zobaczyć Marię w gronie laureatów śpiewających wraz z „Mazowszem”