Optymistyczny efekt działań artystycznych wokół budynku GOK

2020-11-27

Już można oglądać wszystkie elementy ozdobne- sztukę w przestrzeni, które powstały w ramach projektu realizowanego przez Nieformalną Grupę ?Aarcia? działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.

Projekt był realizowany od czerwca 2020 roku i nosił nazwę ?Na żółto i na niebiesko – optymistyczna kreacja przestrzeni lokalnej po/w trakcie/pandemii w ramach  programu dofinansowano ze środków ?Działaj Lokalnie? Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

W ramach projektu powstały: kwietnik w kształcie rozlanej farby wraz z konstrukcją w kształcie tubki, zasadzono wrzosy, lampion inspirowany ludowym pająkiem, lampion w kształcie nuty, instalacja z kolorowych tasiemek wokół altany, mural: geometryczna Mona Lisa oraz dziewczynka czytającą książkę i symbole świąteczne( piernik, skarpeta Św. Mikołaja i choinka).

Celem projektu było ?ożywienie? przestrzeni publicznej i uatrakcyjnienie jej poprzez sztukę. Wykonanie obiektów sztuki odbyło się wokół budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju i ma również spełniać rolę uatrakcyjniania rzeczywistości w trakcie pandemii, wprawiania w dobry nastrój  i nasuwania dobrych skojarzeń. Czas grupy i młodzieży spędzony podczas powstawania obiektów był nową forma rozwoju artystycznego i rozbudzenia kreatywności.