Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Otrzymaliśmy grant z Programu "Działaj Lokalnie"

2021-06-28

Nieformalna Grupa ?Aarcia? działająca przy Gminnym Ośrodku kultury w Goraju  otrzymała dofinansowanie w wysokości 4500 zł na realizację projektu ?Gorajskie Kolor(L)ove ? warsztaty, gra, wystawa?

Głównym celem projektu jest włączenie różnych grup społecznych bez względu na płeć, wiek i poglądy do działań kulturalno- rozrywkowych. Działania opierać się będą się na trzech częściach: zajęcia fotograficznych dla młodzieży i dorosłych zakończone wystawą plenerową fotografii i na warsztatach ceramicznych- wyjazdowych dla kobiet zainteresowanych artystycznymi działaniami manualnymi. Trzecią częścią projektu będzie rodzinna gra uliczna.

Dzięki projektowi mieszkańcy gminy Goraj będą mieli okazję do wspólnych spotkań, integracji, spędzenia czasu, które będzie miało wpływ na zacieśnianie więzi rodzinnych i społecznych. Warsztaty artystyczne i gra uliczna to okazja nie tylko do rozrywki, ale również do wypełnienia życia relacjami z innymi ludźmi, które przez czas pandemii osłabły. Projekt stwarza również warunki, poprzez motyw przewodni: kolory i zabawę dla rożnych grup wiekowych, do przeniesienia się w inny świat.

W ramach projektu w pierwszej kolejności zostaną zorganizowane zajęcia praktyczne z fotografii plenerowej z użyciem świec dymnych i proszków holi dla młodzieży i młodych dorosłych w wieku 14-20 lat dla ok 10-15 osób, które pozwolą młodzieży nie tylko na zabawę, ale również na naukę. Zajęcia fotograficzne poprowadzą fotografowie, którzy od lat wykonują zdjęcia do kalendarza stylizowanego wydawanego przez GOK: Kamil Wykrętek i Magdalena Mękal. Efektem tych zajęć będzie  wystawa plenerowa na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury prezentująca 20 najlepszych zdjęć wydrukowanych na płótnie w formacie większym niż A3. Wystawa będzie dostępna na placu przy budynku GOK w miesiącu wrześniu przez wiele tygodni w godzinach pracy GOK.

Kolejnym zadaniem projektu będą warsztaty ceramiczne dla kobiet. Będą to warsztaty wyjazdowe, w miejscowości Komodzianka w firmie Raganka Art, gdzie znajduje się pracownia ceramiczna wraz z piecem do wypalania. Podczas trzech spotkań warsztatowych panie pod okiem opiekunki pracowni będą wykonywać magnesy ceramiczne, które później zostaną rozdysponowane mieszkańcom gminy np. podczas wystawy fotograficznej.

Rodzinna gra uliczna „Z miłości do kolorów” ? to kolejny punkt projektu. Założeniem gry jest udział maksymalnie 8 drużyn czteroosobowych, w skład których wchodzić mogą dwoje dorosłych i dwoje dzieci (w wieku od 10 lat) i mogą to być: rodzice z dziećmi, ciocie z siostrzeńcami i bratankami, dziadkowie z wnukami, koligacje rodzinne mogą być różne- najważniejsze jest by drużyna składała się z członków tej samej rodziny). Drużyny będą odgadywać zagadki i wykonywać zadania u 8- 9 postaci, które spotkają na swojej drodze. Gra będzie trwać ok 3 godzin. Zadania będą nawiązywać do tematu przewodniego jakim jest: kolor. Dla wszystkich będzie przewidziany poczęstunek i nagrody.

Czas realizacji projektu : od 1 lipca do 30 września 2021 roku.

Projekt dofinansowano ze środków programu ?Działaj Lokalnie? Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

 

 

Ostatnio dodane