Popołudnie nie tylko dla seniorów

2012-05-17

29 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju odbyło się Popołudnie dla Seniorów, podczas którego wystąpił Klub Seniora z Frampola z opiekunem Ludwiką Doliną i prezesem klubu Zofią Dubiel oraz Gorajska Kapela Podwórkowa QŃ. Klub Seniora przedstawił sześć humorystycznych scenek, natomiast kapela przypomniała najbardziej znane piosenki ze swojego repertuaru.

Po koncercie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Nielisz 2011.
Ekspozycja zawierała 17 prac wykonanych w różnych technikach malarskich. W większości były to płótna malowane akrylami, ale również oleje, pastele oraz technika mieszana.
Wszystkie prezentowane dzieła powstały miedzy 7 a 11 lipca 2011 roku podczas wspomnianego pleneru malarskiego, którego celem było pokazanie piękna Nielisza i jego okolic.
Pomysłodawcą, współorganizatorem i jednym z uczestników przedsięwzięcia był Pan Dariusz Król artysta – malarz mieszkający w Szczebrzeszynie. Pozostali uczestnicy to artyści pochodzący z różnych stron Polski: Natalia Maciocha (Łukowa), Michalina Maciocha (Łukowa), Hanna Chróścicka-Kasak (Warszawa, Katarzyna Bączkowska (Pyskowice), Olga Ząbroń (Kraków), Katarzyna Czuchnowska (Rzeszów), Cyprian Biełaniec (Rzeszów), Anna Szyszka (Warszawa), Joanna Zięblińska (Kraków), Kamila Bednarska (Rzeszów), Dagmara Skalska (Katowice).
Wystawę udostępniła nam pani Agnieszka Zymon- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu.